Nietypowe dekoracje – poduszki ozdobne

Filed in Dom by on 4 września 2015 0 Comments

Każdy chce, aby jego mieszkanie czy biuro wyglądało jak najlepiej – ale czasem dotychczasowy wygląd pomieszczenia po prostu nam się nudzi. Wówczas powstaje problem, bo nie zawsze możliwa jest inwestycja rzędu kilku tysięcy złotych w gruntowny remont. Pozostają prostsze oraz mniej wymagające rozwiązania, które jednocześnie nie będą kosztowały fortuny. Do takich rozwiązań należy między innymi wybór poduszek ozdobnych, które swoimi kolorami i wzorami potrafią zupełnie odmienić wnętrze.

Kontrast czy harmonia?

Podstawową kwestią jest wybór odpowiednich barw. Jeśli jesteśmy wielbicielami jasnych, wyrazistych kolorów, ale brakuje nam ich w pomieszczeni z uwagi na jego użytkowość – na przykład jest to biuro, gdzie jaskrawe kolory mogą rozpraszać – możemy zdecydować się na odważne kolory poduszek. W takiej sytuacji dobrze jest wybrać kontrastowy kolor poduszek ozdobnych, które nie tylko rozjaśnią wnętrze i nadadzą mu koloru, ale również sprawią, że będzie ono wyglądało ciekawie i zupełnie inaczej niż dotychczas.
Dla osób, które nie przepadają za kontrastowymi zestawieniami pozostaje jeszcze zaakcentowanie harmonii panującej w pomieszczeniu. Dobrym wyborem będzie dobranie ciemniejszych dodatków w przypadku jasnego wnętrza oraz jaśniejszych – w przypadku ciemnego. W obu zestawieniach poduszki ozdobne przyciągną wzrok, a jednocześnie sprawią, że wnętrze będzie prezentowało się dobrze. Warto wybierać w takim przypadku kolory, które już mamy w aranżacji wnętrza – i ich jaśniejsze bądź ciemniejsze odcienie.

Gładkie, wzorzyste…

Istotną kwestią jest decyzja o tym, czy wybierzemy poduszki ozdobne z wzorami, czy może zupełnie gładkie. W przypadku, jeśli prowadzimy poważny biznes, na przykład biuro rachunkowe czy prawnicze, dobrze będzie decydować się na klasyczne rozwiązania – tutaj doskonale sprawdzą się poduszki gładkie, które dodadzą powagi naszemu stanowisku. W domu natomiast albo w biurze, gdzie tworzymy wnętrze pod siebie, nie pod Klientów, możemy zainwestować w praktycznie najróżniejsze wzory – ważne tylko, aby całość dobrze wyglądała.

Odpowiednie czyszczenie

Bardzo istotne jest, aby o poduszki ozdobne odpowiednio dbać. Choć często tylko stanowią elementy dekoracyjne, należy je regularnie prać w przeznaczonych do tego środkach. Dzięki temu zyskujemy pewność, że nie stracą koloru, a także nie będą istną przechowalnią kurzu. Poduszki ze zdejmowanymi poszewkami dobrze jest rozebrać przed praniem, bo nie zawsze wnętrze wymaga takich samych warunków czyszczenia, jakie posiada poszewka.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *