Foteliki samochodowe Cybex – przegląd najciekawszych modeli

fotelik

Cybex to renomowana firma specjalizująca się w produkcji i sprzedaży fotelików samochodowych, wózków i nosidełek dla dzieci. Firma stara się wyjść naprzeciw zróżnicowanym oczekiwaniom swoich klientów, proponując im bardzo szeroką ofertę. Foteliki Cybex to kilka modeli w każdej z pięciu kategorii wiekowo-wagowych.

W kategorii 0-13kg (od urodzenia do 18 miesięcy) mamy do wyboru aż cztery modele. Fotelik Aton posiada specjalną skorupę absorbującą energię w razie wypadku, zintegrowaną i składaną budkę oraz tzw. Travel System, czyli możliwość połączenia z wózkami Cybex i innych firm. Największe zalety tego modelu to lekkość oraz łatwość w przenoszeniu i montażu. Model Aton 4 wyposażono w zintegrowaną regulację siedziska do pozycji płaskiej oraz zintegrowaną z pasami 8-stopniową regulację zagłówka. Fotelik Aton Q posiada teleskopowe osłony boczne, automatyczną regulację wysokości, zintegrowaną regulację zagłówka z pasami oraz składaną budkę XXL. Wymienione funkcje zapewniają dziecku najwyższy komfort (optymalne ułożenie ciała) i bezpieczeństwo (ochrona przed wiatrem i słońcem, zmniejszenie ryzyka opadania głowy do przodu i związanych z tym trudności z oddychaniem). Najnowszy i najbardziej zaawansowany w tej kategorii jest fotelik Cloud Q, który obok funkcji wymienionych powyżej posiada automatyczną regulację, wkładki dla małych noworodków i wcześniaków, 11-stopniową regulację zagłówka oraz ergonomiczną, niemal płaską pozycję.

W grupie 0-18kg (od urodzenia do 4 lat) na uwagę zasługuje fotelik Cybex Sirona, pozwalający na podróżowanie zarówno tyłem, jak i przodem do kierunku jazdy. Praktyczny system obrotowy pozwala zmieniać kierunek fotelika bez wyjmowania go z samochodu. Podczas jazdy przodem do kierunku jazdy dziecko jest chronione przez poduszkę bezpieczeństwa zamonotowaną w foteliku.

W kategorii 9-18kg (od 9 miesięcy do 4 lat) bezkonkurencyjne są foteliki Cybex Juno-FIX, ustawiane przodem do kierunku jazdy. Modele Juno-FIX i Juno 2-FIX zostały wyposażone w regulowane poduszki bezpieczeństwa, system ochrony bocznej LSP, funkcję pochylania oparcia oraz zwiększające stabilność łączniki Isofix. Model Juno 2-FIX posiada ponadto regulowaną osłonę tułowia, która maksymalizuje bezpieczeństwo dziecka, nie ograniczając równocześnie jego ruchów.

Foteliki Cybex z grupy 9-36kg (od 9 miesięcy do 12 lat) stanowią wieloletnią inwestycję. Na szczególną uwagę zasługują tu modele Pallas M i M-FIX. Wyposażono je w regulację poduszki bezpieczeństwa jedną ręką, regulację oparcia jedną ręką, niezależnie regulowane osłony boczne, a także regulowany zagłówek.

Wreszcie przy okazji kategorii 15-36kg (od 3 do 12 lat) nie można nie wspomnieć o doskonałym modelu Solution Q2-FIX, posiadającym funkcję pochylania zagłówka, 11-stopniową regulację szerokości oparcia, a nawet system cyrkulacji powietrza.

Foteliki Cybex to nie tylko komfort i bezpieczeństwo, ale także eleganckie, nowoczesne wzornictwo. Poszczególne modele były wielokrotnie nagradzane i wyróżniane; posiadają także wszelkie niezbędne atesty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *