Co można pakować w folię termokurczliwą?

folia termokurczliwa do opakowywania przesyłek

Opakowanie powinno zachęcać do zakupu produktu i jednocześnie chronić ten produkt przed jego przypadkowym zabrudzeniem lub uszkodzeniem. Dziś dominującą pozycję na rynku zajmują opakowania wykonane z tworzyw sztucznych, najczęściej mające formę przezroczystej folii lub folii z nadrukiem. Specyficznym rodzajem tego typu opakowań jest folia termokurczliwa, którą wykorzystuje się zarówno do pakowania produktów spożywczych, jak i szeroko pojętych artykułów przemysłowych. Oczywiście folie termokurczliwe przeznaczone do pakowania żywności muszą posiadać specjalne atesty. W przypadku pozostałych grup tego typu asortymentu głównym kryterium wyboru jest cena oraz wytrzymałość.

Folia termokurczliwa – co to takiego?

folia termokurczliwa do pakowania przesyłekTo specyficzny rodzaj folii, która ulega obkurczeniu przy podgrzaniu – nie trzeba szczególnie wysokiej temperatury, by zainicjować proces obkurczania folii. Dzięki unikalnym właściwościom folia termokurczliwa stała się jednym z najpopularniejszych materiałów pakowych, chętnie wykorzystywanym do przygotowywania opakowań zbiorczych i jednostkowych dla wielu różnych kategorii produktów. Tego typu folie charakteryzują się dużą odpornością na rozciąganie, nie są jednak odporne na przecięcia. Opakowania z tego typu folii są zatem niezwykle wytrzymałe, ale i bardzo łatwe do otwarcia – wystarczy użyć ostrego narzędzia typu nóż lub nożyczki.

Zastosowania folii termokurczliwych

Folie tego typu najczęściej wykorzystuje się do przygotowania opakowań zbiorczych, łącząc przy ich pomocy kilka opakowań jednostkowych. Doskonałym tego przykładem są zgrzewki wody mineralnej. Pojedyncze butelki z wodą łączy się w zbiorcze opakowania po kilka sztuk, właśnie przy pomocy folii termokurczliwej. W tym przypadku jest to zwykle folia z nadrukiem – doskonała forma reklamy produktów jednostkowych, znajdujących się we wnętrzu opakowania zbiorczego. Folia termokurczliwa powszechnie wykorzystywana jest również do zabezpieczania produktów znajdujących się w opakowaniach kartonowych. Taka folia chroni opakowanie kartonowe przed wilgocią i zabrudzeniem, jednocześnie uniemożliwiając przypadkowe otwarcie kartonu – by otworzyć opakowanie kartonowe, trzeba najpierw usunąć z niego folię.

Popularność folii termokurczliwych wynika nie tylko z uniwersalności zastosowań tego typu tworzywa oraz z oferowanych przez nie właściwości fizycznych, ale także z zaskakująco przystępnej ceny i łatwości obróbki. Do przygotowania opakowań z folii termokurczliwej nie potrzeba kosmicznie drogiego sprzętu, przez co sama folia znajduje coraz więcej zastosowań w kolejnych branżach i sektorach gospodarki.

Artykuł powstał we współpracy z https://zingpack.com.pl/pol_m_Folia-termokurczliwa-314.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *