Wybór osprzętu elektroinstalacyjnego

Sprawna instalacja elektryczna to absolutna podstawa w każdym współczesnym mieszkaniu. Życie bez prądu jest dzisiaj niemożliwe, dlatego nie warto oszczędzać na dobrych materiałach, które tworzą instalację.

W skład osprzętu instalacyjnego wchodzą łączniki, puszki i gniazdka elektryczne. Wybór wśród tych produktów jest bardzo duży, dlatego przed ich zakupem warto dobrze się rozeznać i dokładnie zapoznać z dostępną ofertą. Inwestor powinien podejść do tego tematu z rozwagą i rozsądkiem, aby korzystanie z prądu było nie tylko wygodne, ale przede wszystkim bezpieczne. Marka Ospel jest producentem osprzętu elektroinstalacyjnego, którego produkty wykorzystuje w swojej pracy większość fachowców. Dobrą markę można łatwo poznać po posiadanych certyfikatach i atestach, które potwierdzają dobrą jakość produktów. Wszystkie produkty Ospel poddawane są szczegółowym testom, które mają za zadanie wykluczyć ze sprzedaży towar, który nie spełnia norm jakościowych.

Podczas wyboru osprzętu, warto zwrócić uwagę także na jego wygląd. Kolorystyka i wzornictwo powinno współgrać zarówno z wyposażeniem domu, jak i między sobą. To jedne z tych drobiazgów, które dopełniają wnętrze- dobrze dobrane nie wyróżniają się na tle całego pokoju, jednak ich przypadkowa zbieranina od razu rzuca się w oczy. Wszystkie gniazdka, włączniki, ściemniacze, łączniki, gniazda telefoniczne, komputerowe, antenowe itp. z reguły są produkowane w całych seriach. Ospel tworzy linie produktów, którymi inwestor bez problemu wyposaży mieszkanie w osprzęt elektroinstalacyjny.

Duża ilość gniazdek elektrycznych w mieszkaniu to ogromna wygoda. Dzięki ich sporej liczbie nie ma potrzeby stosowania przedłużaczy i rozgałęźników. Taka instalacja jest jednak odpowiednio droższa. Ilość wejść zależy przede wszystkim od inwestora, który sam może o tym zdecydować. W  tej kwestii nie istnieją żadne sztywne normy określające dopuszczalną ilość gniazd. Tutaj warto zdać się jednak na doświadczenie elektryka, który doradzi ich odpowiednią liczbę i dostosuje ją do naszych potrzeb i możliwości finansowych.

Gniazdka marki Ospel można montować zarówno samodzielnie, jak i zestawiać je z łącznikami. Jest to uzależnione od rozmieszczenia sprzętów elektrycznych w danym pomieszczeniu. W kuchni z pewnością przyda się tzw. montaż grupowy, gdzie z reguły używa się w tym samym czasie kilka urządzeń (czajnik, pralka, zmywarka, robot kuchenny, sokowirówka itd.). Dobre rozmieszczenie gniazd Ospel pozwoli także na podłączenie dodatkowego światła, ekspresu do kawy, czy blendera.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *