Jak zrobić naturalne mydło aloesowe w domu?

mydło aloesowe
mydło aloesowe
Mydło aloesowe to sekret nawilżonej skóry

Bardzo dużo osób spotyka się z problemem przesuszenia skóry po zastosowaniu większości mydeł. Oczywiście, rezygnacja z mydła nie jest odpowiednim rozwiązaniem, ponieważ skóra wymaga codziennego oczyszczenia. W takim przypadku, można nabyć naturalne mydło aloesowe w sklepie, albo przygotować taki produkt samodzielnie w domu.

Takie mydło nie tylko doskonale oczyszcza skórę, niszcząc bakterię na powierzchni ciała i usuwając stary naskórek, ale również posiada mocne nawilżające działanie. Dlatego właśnie mydło aloesowe może być zastosowane przez osoby cierpiące z powodu przesuszania się skóry.

Jakie działanie korzystne ma mydło aloesowe?

Przede wszystkim, taki produkt jest odpowiedni do wszystkich typów skóry. Aloes pomaga uzyskać równowagę kwasowo-zasadową na powierzchni skóry, dlatego taki kosmetyk może być stosowany zarówno przez osoby o skórze skłonnej do przetłuszczania się, jak i przez osoby o skórze suchej.

Mydło aloesowe jest szczególnie polecane w przypadku stałego narażania skóry na działanie agresywnych czynników, na przykład związków chemicznych czy zimnej temperatury. Żel aloesowy doskonale regeneruje i odżywia nawet najgłębsze warstwy skóry.
Dlatego właśnie mydła aloesowe można wykorzystywać nie tylko do mycia rak i ciała, ale również do pielęgnacji twarzy.

Przygotowanie mydła w domowych warunkach

Istnieje dużo sposobów produkcji mydła, które również mogą być wykorzystane w domu. Tradycyjną kostkę mydła można otrzymać, jeżeli zagotuje się żel aloesowy z oliwą albo masłem kokosowym, a następnie dokładnie wymiesza z sodą kaustyczną. Do takiego mydła aloesowego można również dodawać olejki eteryczne oraz barwniki naturalne.

W taki sam sposób można zrobić mydło aloesowe z dodatkiem dzikiej róży. Ten produkt jest polecany od razu dla kilku typów skóry. Przede wszystkim jest on doskonały dla osób, które chciałyby pozbawić się trądziku. Taki kosmetyk, jest także bardzo dobry do walki ze zmarszczkami.

W tym przypadku mydło aloesowe ma nieco inny skład. Poza oliwą należy do niego dodać olejek z dzikiej róży oraz lawendowy olejek eteryczny. Jednak, taki sposób produkcji mydła nie będzie odpowiadał każdemu, ponieważ praca z sodą kaustyczna jest dosyć niebezpieczna. Dlatego, jeżeli w domu są małe dzieci albo zwierzęta, lepiej zrezygnować z tego sposobu otrzymywania mydła aloesowego. Osoby, które jednak zdecydują się na produkcję mydła z użyciem sody kaustycznej, powinny zachować najwyższą ostrożność i obowiązkowo stosować okulary ochronne.

Natomiast inna metoda przygotowania tego rodzaju produktu jest bardzo łatwa i dostępna dla wszystkich. W tym przypadku należy po prostu kupić glicerynę. Ogrzewa się tą substancję parą wodną do momentu, aż zmieni stan skupienia na płynny. Wówczas można dodać do gliceryny żel aloesowy oraz inne substancje, takie jak: olejki eteryczne, barwniki, zioła, oliwę lub olej kokosowy.

Mydło aloesowe jest obowiązkowym kosmetykiem dla tych, którzy dbają o piękno i zdrowie swojej skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *