Angry Birds Film

W ostatnich latach coraz popularniejsze stają się filmy, których podstawa, jak i sam początek leżą w grach komputerowych. Jednym z pierwszych był znany chyba przez większość współcześnie żyjących pokoleń – Tomb Rider.

Pierwsza odsłona gry to rok 1996, czyli aż 21 lat wstecz! Bohaterką gry była piękna, ale i niebezpieczna Lara Croft, która przedzierając się w poszukiwaniu swoich przyjaciół przez nieznany sobie świat – narażona jest na śmiertelne niebezpieczeństwo. Do głównych zadań postaci należy zabijanie czyhających na nią zwierząt, rozwiązywanie łamigłówek i zbieranie przedmiotów. Na przestrzeni lat gra ewoluowała – grafika jak i sama historia stawały się coraz ciekawsze. Pojawiały się coraz to nowe dodatki, a popularność Lary Croft skłoniła filmowców do zainteresowania się tą serią. I tak w 2001 roku widzowie na całym świecie mogli na wielkim ekranie zobaczyć przygody głównej bohaterki, którą zagrała Angelina Jolie. Dwa lata później powstała nawet druga część filmu. Trzecia część z serii Tomb Rider planowana jest na 2018 rok, jednak w rolę Lary Croft wcieli się tym razem szwedzka aktorka – Alicia Vikander.

Innymi grami, które zainspirowały scenarzystów filmowych były również produkcje takie jak Max Payne, Prince of Persia, Resident Evil czy chociażby Warcraft. Jednak filmowcy nie zapomnieli także o młodszych odbiorcach. Po wielkim sukcesie gry, która swoją premierę miała w 2009 – postanowiono i tą historię przenieść na ekrany kin pod nazwą Angry Birds Film.

Angry Birds Film

Animowany film, tak jak i gra opowiada o nie potrafiących latać, kolorowych ptakach zamieszkujących piękną wyspę, którą są zmuszone chronić przed złymi świniami. W filmie poznajemy Czerwonego – niezwykle temperamentnego ptaszka, który mimo początkowego wyobcowania, staje się bohaterem społeczności. Głównymi bohaterami filmu są też szybki jak błyskawica Chuck, wybuchowy Bomb i próbująca utemperować nieco charyzmę pozostałych ptaków – Matylda. Bajka jest niezwykle zabawna, ma morał, jest ładnie zrobiona i z pewnością można ją polecić i to nie tylko dzieciom!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *