Jak pozbyć się nieestetycznych naczynek?

kobiety

Rozszerzone naczynia krwionośne to zmora wielu osób. Pojawiają się one na skutek wpływu czynników zewnętrznych, drobnych urazów, klimatu, przyjmowanych leków, alkoholu, w przebiegu niektórych chorób, a czasami także bez wyraźnych przyczyn. Objawiają się wyraźnym czerwonym śladem na twarzy. Niektórzy twierdzą, że taki ślad wygląda jak pajączek, stąd też ich potoczna nazwa. Pajączki, naczynka, nie wyglądają zbyt atrakcyjnie. Zwłaszcza kiedy pojawiają się na twarzy i są duże lub jest ich więcej, mogą budzić niemiłe odczucia, wpędzać w kompleksy, utrudniać wykonanie perfekcyjnego makijażu i zachowanie wizerunku, który ma znaczenie zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym. Na szczęście istnieją sprawdzone metody na pozbycie się naczynek. Jak to zrobić, podpowiada nam specjalista, który wykonuje zamykanie naczynek w Bielsku, w klinice medycyny estetycznej.

Laser, który zwalcza naczynka

twarzNajpopularniejszym i jednocześnie najbardziej skutecznym sposobem na zamknięcie rozszerzonych naczynek jest laser. Korygowanie wyglądu skóry za jego pomocą przynosi bardzo dobre efekty. W zależności od umiejscowienia i wielkości pękniętego naczynka należy wykonać jeden lub kilka zabiegów, z przerwami kilkutygodniowymi. Zabieg laserem nie boli, może jedynie nieco piec, ale nie jest to duży dyskomfort i zwykle pacjenci się na niego nie skarżą. Emitowana przez niego wiązka światła dostaje się do naczyń krwionośnych, a tam zostaje pochłonięta przez hemoglobinę. W wyniku reakcji ścianki naczynia krwionośnego zostają wysuszone, a następnie obumierają i zostają wchłonięte przez organizm. Tym samym przestają być widoczne w danym miejscu. Regulowanie długości światła emitowanego przez laser umożliwia zamykanie naczynek na różnych głębokościach skóry. Po zabiegu nie ma powikłań, jedynie czasami pojawia się lekki obrzęk, który znika w ciągu dnia. Po tym czasie zwykle można cieszyć się piękną skórą.

Jak przygotować się do zabiegu zamykania naczynek?

Zanim lekarz podejmie decyzję o wykonaniu zabiegu, przeprowadzi z pacjentem wywiad, pytając o jego stan zdrowia, pozna też jego skórę. Poradzi także co robić przed samym zabiegiem, czyli między innymi pić nieco więcej niż zwykle wody – wskazane jest duże nawodnienie organizmu, zmniejsza to ryzyko skutków ubocznych. Ze względu na nawodnienie, dzień przed zabiegiem nie jest polecane picie alkoholu ani wykonywanie intensywnych ćwiczeń fizycznych. Sam zabieg trwa od kilkunastu do dwudziestu minut, w rzadkich przypadkach nieco dłużej – zależy to od rodzaju naczynek. Niezależnie od ich umiejscowienia, pacjent musi mieć podczas zabiegu okulary ochronne.

O tym, jak wygląda zamykanie naczynek w Bielsku-Białej i z czym się wiąże ten zabieg opowiedział nam lekarz medycyny estetycznej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *