Specjalne okazje – jak ubrać dziewczynkę?

sukienka dziewczynki

Wiele matek o strój swojej córki dba niejednokrotnie bardziej aniżeli o swój własny wygląd. Z tego powodu sukienki dla dziewczynek są dziś nie tylko produktem chętnie kupowanym, ale również niezwykle zróżnicowanym w swojej ofercie. W wielu przypadkach dziewczynki mają szansę ubrać kreacje, o których starsze pokolenia mogły jedynie pomarzyć, co wynika również z rozmaitości współczesnych trendów.

Nie oznacza to jednak, że wszystkie sukienki dla dziewczynek są tak samo dopasowane do rozmaitych okoliczności. Choć dziecko prezentujące się ładnie jest oczywiście ozdobą każdej imprezy, to jednak trzeba pamiętać o jego komforcie, zwłaszcza gdy mówimy o zupełnie małej dziewczynce. Sprawdźmy zatem, w jakie kroje i materiały warto inwestować oraz co szczególnie poleca się jako stylizacje dla dziewczynek.

Tiule – ale bez przesady

sukienka dla dziewczynkiOczywiście wiele matek uważa za stosowne ubrać dziewczynkę jak małą księżniczkę. Nie ma w tym nic złego, jeśli nie jest to ubiór przesadzony. W przypadku, gdy ubieramy dziecko w lecie w tiulową sukienkę, zazwyczaj musimy liczyć się z tym, ze ma ona kilka warstw, które mogą dziecku niepotrzebnie odnosić temperaturę ciała. Z tego powodu dobrze jest ocenić, czy sukienka dla dziewczynki sprawdzi się przede wszystkim podczas danej pogody. Jeśli nie chcemy przesadzić z ubiorem w tiulową, bogato zdobioną sukienkę, to dobrą alternatywą będzie po prostu spódniczka i wygodna bluzeczka, dostosowana do panujących temperatur. Warto przy tym wybierać sukienki krótkie w parze z rajstopami – dziecku będzie po prostu wygodniej.

Na specjalne okazje

Na śluby czy podobne uroczystości zwykle ubieramy dziecko bardzo strojnie, bo poniekąd chcemy się nim pochwalić. Nie ma w tym nic złego, ale pamiętajmy, że strój musi być dopasowany do okoliczności. O ile dziecko nie będzie np. sypało kwiatków czy niosło obrączek, to lepiej sprawdzą się sukienki dla dziewczynek w delikatnych, pastelowych kolorach, nie zaś bieli. Nie należy przesadzać również ze zdobieniami, bo jednak dziecku powinno być przede wszystkim wygodnie.

Na przyjęcia urodzinowe

Jeśli w przedszkolu organizowana jest zabawa albo nasza córka została zaproszona na przyjęcie urodzinowe, podejdźmy do sprawy racjonalnie. Sukienki dla dziewczynek na takie okazje mogą być bardzo strojne, ale bardziej istotne jest to, że dziecko w gronie rówieśników ma się przede wszystkim dobrze bawić. Warto zatem wybierać kroje wygodne, pozwalające dziecku na rozmaite akrobacje, a przy okazji takie, ale dziewczynka czuła się w nich dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *