Luksusowa kąpiel niekoniecznie w jacuzzi

wanna wolnostojąca

Na przestrzeni lat utarło się mniemanie, że do nowoczesnej łazienki zwyczajnie trzeba kupić jacuzzi lub wannę z mnóstwem dodatkowych „opcji” – jak natryski, bicze wodne czy hydromasaże. Fakt tego rodzaju rozwiązania cieszą się coraz większym wzięciem, jednak trzeba zastanowić się czy rzeczywiście warto?

Przeciętna, ale nieprzeciętna wanna

Modernizacja łazienki to proces, który jest w stanie pochłonąć znaczniejszą część remontowego budżetu. Dobranie odpowiedniego wyposażenia tak by było jednakowo praktyczne oraz stylowe w przypadku łazienek jest trudniejsze. Przestrzeń łazienkowa musi swoim wyglądem wpasować się w ogólny wygląd mieszkania by nie tworzyć negatywnych kontrastów. Sytuacje, gdy reszta jest bardziej stonowana, a po wejściu do łazienki widzi się pięcio gwiazdkowy hotel owszem przyniesie efekt – niestety będzie to dziwny efekt. Duża część nowocześnie zorientowanych konsumentów nie myśli jednak w kategoriach im więcej gadżetów tym lepiej, w efekcie wanna wolnostojąca powoli powraca do zakupowych łask.
Parę lat temu w modzie wykończeniowej królowały kabiny prysznicowe, później wanny natryskowe oraz z hydromasażami, obecnie konsumenci powracają do źródeł. Wanna wolnostojąca to dopełnienie, które sprawdzi się praktycznie w każdym stylu wykończeniowym łazienki. Obecne modele przeszły sporą ewolucję, producenci stawiają zarówno na aspekty praktyczne, jak i estetyczne. Wanna wolnostojąca potrafi urzec swoim wyrafinowanym kształtem, a dopełniona stylowym wyposażeniem reszty łazienki stworzy niepowtarzalny obraz. Przekłada się to bezpośrednio na komfort z branej kąpieli – codzienne zmęczenie efektywniej się ulatnia.

Kupić by nie stracić

Wanna wolnostojąca potrafi jednak być sporym obciążeniem dla portfela. Koszt wysokiej jakości wariantu może osiągnąć poziom nawet kilku tysięcy złotych, dlatego przed zakupem warto gruntowanie namyśleć się czy dany model rzeczywiście spełnia nasze oczekiwania. Opcji do stylowego wykończenia łazienki jest obecnie coraz więcej. Wanna wolnostojąca to tak samo ważny element aranżacyjnej układanki, jak każdy inny przedmiot lub mebel znajdujący się w przestrzeni domowej. Decydując się na jej zakup trzeba pamiętać o efekcie jaki wywoła ona na całość. W lato dużo sklepów oferuje rozliczne promocje, lepiej uważać by w przypływie zakupowego szaleństwa nie nabyć drogiego dopełnienia, które zamiast efektu „wow” pozostawi nam dziurę w portfelu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *