Jak stylowo nosić poszetki

poszetki

Elegancki oraz dobrze ubrany mężczyzna zawsze przyciągał uwagę kobiet. Dlatego też w wielu firmach obowiązuje wizerunek biznesowy, który może pomóc w osiągnięciu sukcesu. Dobrze skrojony garnitur oraz dobrane jakościowe dodatki z pewnością są mile widziane. Na różnego rodzaju imprezach okolicznościowych także wybierane są zazwyczaj eleganckie stroje. Wśród nich znajdują się również stylowe poszetki.

Czym są poszetki

Są to bardzo eleganckie, stylowe i ozdobne delikatne chusteczki, które wkładane są do marynarki. Powinny one znajdować się w górnej kieszonce marynarki, czyli w tzw. brutaszy. Chusteczki te swój początek mają we Francji, skąd pochodzi również ich oryginalna nazwa, czyli pochette.

Jak nosić poszetki

Białe oraz prostokątne modele tych chusteczek należy wybierać jedynie na wielkie bale oraz znaczące imprezy. Powinny one być dobierane do jakościowego garnituru wyjściowego lub też do smokingu. Jednak możemy również wybierać modele tych ozdobnych chust męskich do codziennych stylizacji. Wówczas warto zdecydować się na kolorowe rodzaje poszetek. Wybierając codzienną jej wersję, można także dopasować jej tonację do kolory wybieranego krawata. To z całą pewnością będzie się dobrze prezentowało. Jednak nie należy dobierać poszetki, która będzie wykonana z tego samego rodzaju materiału, co krawat. Ich kolory mogą być podobne, jednak tkanina nie powinna. Kolorystyczne nawiązania będą dobrze odbierane również podczas ważniejszych spotkań, np. firmowych lub rodzinnych. Ważne jest również noszenie wzorzystych modeli chusteczek zdobnych dla mężczyzn.

poszetki

Obecnie, w sklepach z takimi artykułami dostępne są kolorowe oraz wzorzyste poszetki, które mogą być bardzo atrakcyjne i na pewno idealnie odświeżają całą stylizację oraz dodają jej charakteru. Należy jednak pamiętać, że wzorzyste chusty powinny być zakładane z gładkim krawatem i odwrotnie. W innym wypadku całość może prezentować się zbyt odważnie i nieestetycznie. Zakładając codzienny garnitur, należy dobierać do niego lekko zdobioną chustę w delikatnym odcieniu. Na ważne uroczystości nie możemy się na to decydować. Wówczas obowiązują jedynie białe modele, które również mogą posiadać delikatne zdobienia lub nierzucający się w oczy wzorek. Istotny jest jeszcze sposób jej zakładania. Poszetkę należy tak umiejscowić w górnej kieszonce marynarki, by wystawał jedynie wąski pasek. Tak jest przynajmniej w przypadku, gdy wybieramy białą chustę. Kolorowe oraz bardziej wzorzyste mogą wystawać nieco bardziej, jednak należy pamiętać, że jest to bardzo subtelny dodatek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *