Telefony Motorola – dawniej i dziś

telefony motorola

Telefony Motorola niegdyś kojarzone były ze światowym producentem telefonów komórkowych, który swoimi innowacyjnymi technologiami wprowadzał w zachwyt wielu użytkowników tych urządzeń. Jednak po kilku latach nieustającej popularności, odnotował wyraźny spadek sprzedaży oferowanych produktów.

Zmiany w koncernie Motorola przyniósł Android

O tym, jak nieubłaganymi zasadami rządzi się rynek telefonii komórkowej, najlepiej można się przekonać na telefonach Motorola. Niegdyś liczący się w tej branży gracz, dziś rozpaczliwie szukający twardego dna. Na początku ubiegłego dziesięciolecia producent dyktujący nowe trendy w telefonii komórkowej, obecnie szukający sposobów, jak ponownie wkroczyć na rynek i zyskać sympatię wielu zadowolonych odbiorców. Jednak drugie życie telefonom Motorola przyniósł 2010 rok, kiedy szturmem do sprzedaży trafił smartfon z systemem operacyjnym Android.

telefony motorola
Telefony Motorola chyba zawsze będą kojarzyły się z modelami z klapką

…a początki to Motorola StarTAC

Największą popularność firmie przyniosły targi w Hannowerze, kiedy producent po raz pierwszy pokazał telefon działający w standardzie GSM. W połowie lat 90-tych XX wieku na rynku pojawił się bestsellerowy model StarTAC, z kolei w 2002 roku telefon z dotykowym monochromatycznym wyświetlaczem – Accompli 008. Choć inny producent telefonów – Nokia szczytował w branży komórkowej, Motorola cieszył się równie dużą popularnością. Przełom w karierze nastąpił w połowie ubiegłego dziesięciolecia, kiedy na rynku pojawiły się telefony Motorola z klapką, które doszczętnie rozkochały w sobie wielu użytkowników. Potem niestety nastąpił okres stagnacji. Motorola co prawda nadal sprzedawała modele swojej produkcji, jednak świat wyraźnie zaczął szukać czegoś nowego. Chcąc nadążyć za zmieniającymi się trendami, marka zaczęła współpracować z Symbianem, czego efektem był model Z8, Linuksem – modele ROKR E8 i RAZR2 V8 czy Windows Mobile – model Q9h. Pomimo wielu usilnych starań, telefony Motorola nadal nie zyskiwały takiej popularności, na jakiej producentowi najbardziej zależało. W tym samym czasie sympatia użytkowników telefonii komórkowej skierowana była do takich potentatów jak: Nokia, Samsung czy LG.

Motorola znów nabiera wiatru w żagle

Dla Motoroli rok 2007 był okresem kompletnego fiaska, nierozerwalnie połączonego ze stratami finansowymi. W konsekwencji wielu sztandarowych pracowników zaczęło przechodzić do konkurencyjnych firm. Jednak dwa lata później producent chwycił wiatr w żagle i wypuścił na rynek model Droid, znany również jako Milestone. Ten rodzaj telefonu Motorola charakteryzował się dotykowym ekranem, sprzętową klawiaturą oraz systemem operacyjnym Android.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *