Jak wybrać obuwie ślubne?

obuwie ślubne

Ślub jest zawsze niezwykłym przeżyciem dla pary młodej, zwłaszcza jeśli wykonany jest w tradycyjnej oprawie. Wiele panien młodych skupia się na tym, aby wyglądać tego dnia po prostu idealnie, ale zapomina przy tym, że nie tylko suknia ślubna będzie naprawdę istotna. Bardzo ważną kwestią w dniu ślubu jest bowiem również odpowiednie obuwie ślubne. Jak je wybrać, aby móc spędzić w nim całą długą noc weselną?

Oczywiście, konwencja nakazuje, aby obuwie ślubne było zawsze białe. Coraz więcej młodych kobiet jednak nie ulega tej zasadzie i decyduje się na buty w kolorze, dzięki czemu może ich potem używać podczas innych uroczystości. Jest to bardzo istotne zwłaszcza dla tych panien młodych, którym zależy na doskonałym, dopracowanym wyglądzie – bo przecież może zdarzyć się tak, że buty będą widoczne, a wtedy lepiej, gdy pasują do koloru przewodniego wesela i ślubu. Czasami również dodatki dobierane są pod względem koloru obuwia.

Niestety, to jednak nie kolor jest najważniejszy w obuwiu ślubnym. Buty przeznaczone na taką uroczystość muszą być przede wszystkim wygodne. Oznacza to, że nie tylko powinny być dobrze wyprofilowane i mieć odpowiedni obcas, ale również muszą posiadać właściwą cholewkę, wygodną wkładkę oraz nie mogą obcierać. To bardzo duże wymagania w stosunku do butów, które zwykle nosimy przez niedługi czas i nie mamy często możliwości ich rozchodzić wcześniej w obawie przed zniszczeniem. Z tego powodu dobrze jest wybierać buty ze skóry naturalnej, które lepiej dostosowują się do stopy i pozwalają na jej wentylację.

Kolejną istotną sprawą przy obuwiu ślubnym jest wysokość obcasa. Kobiety chcą zwykle uchodzić za wyższe i mieć szczupłe łydki, jednak w tradycyjnych, długich sukniach ślubnych te elementy pozostają niezauważone. Istotne jest, aby panna młoda nie była jednak wyższa od pana młodego, bo będzie to kiepsko wyglądać na wspólnych zdjęciach i może być niewygodne przy pierwszym tańcu. Co ważne, buty ślubne należy wziąć ze sobą na przymiarkę sukni ślubnej – będzie ona bowiem docięta tak, aby nie była za długa i za krótka do konkretnego obuwia ślubnego.

Wybierając obuwie ślubne nie należy oszczędzać – zwykle bowiem buty te muszą wytrzymać na naszych nogach kilkanaście godzin non stop. Warto mieć w pogotowiu plastry oraz sztyfty, które pozwalają zapobiegać otarciom i reagować w przypadku podrażnienia skóry. Jeśli natomiast mimo to obawiamy się, że buty będą zbyt niewygodne, dobrze jest mieć obuwie na zmianę – może być ono wówczas sprawdzone, zwłaszcza że po północy zwykle fotograf nie robi już zdjęć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *