Co warto wiedzieć o tuszach do drukarek

tonery do drukarek

Każda drukarka atramentowa do swojego prawidłowego działania potrzebuje odpowiednich materiałów eksploatacyjnych. Jednym z nich jest tusz, a dokładniej dwa tonery z tuszem. W jednym z nich jest atrament w kolorze czarnym, a druki zapewnia druk w kolorze (posiada trzy podstawowe kolory, które w odpowiednich proporcjach łączą się ze sobą). Każdy taki toner jest po prostu pojemnikiem z tuszem oraz z elektronikom, która sprawia, że drukarka może „komunikować się” z owym pojemnikiem.

tonery do drukarekNależy zaznaczyć, że tonery do drukarek występują w dwóch wariantach, biorąc pod uwagę rodzaj (jakość) zastosowanego tuszu. Wyróżnić można tusz pigmentowy oraz barwnikowy. Każdy z nim posiada swoje atuty, ale wybieramy je, biorąc pod uwagę przede wszystkim rodzaj posiadanej drukarki. Tusze pigmentowe mają tę zaletę, że dzięki nim można wydrukować obraz, który charakteryzuje się bardzo ostrymi konturami. Jeśli więc liczy się niezwykła precyzja, jest to najlepsze rozwiązanie. Poleca się tusze pigmentowe także do drukowania tekstu. Z kolei tusze barwione mają odzwierciedlają głębie koloru. Barwy są mocno nasycone i wysokiej jakości. Trzeba zaznaczyć, że większość drukarek dostępnych na rynku posiada właśnie takie tonery – z tuszem barwnikowym. Ale są i takie modele, które mogą współpracować z każdym z tych dwóch rodzajów – dzięki temu można tworzyć dokładnie taki efekt, jaki jest nam w danym momencie potrzebny.

Tonery do drukarek – zamiennik, regeneracja czy oryginał?

Gdy skończy się tusz oryginalnie zamieszczony w drukarce (który otrzymujemy wraz z zakupem urządzenia), mamy trzy możliwości – możemy oddać toner do regeneracji. Wówczas zostanie od oczyszczony i uzupełniony nowym tuszem. Można też kupić dokładnie taki tusz, jaki się skończył (oryginalny) lub też zdecydować się na zamiennik. W pierwszym przypadku jakość wydruku może zostać znacznie obniżona, a i sam toner ma skróconą żywotność. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest wybór albo tuszu oryginalnego, albo jego zamiennika. Z pomocą przychodzi sklep z tonerami: Magusz.com.pl, który oferuje tusze i tonery w przystępnych cenach.

Ceny tonerów z tuszem są bardzo zróżnicowane. Zależą od wielu czynników, przede wszystkim od rodzaju zastosowanego tuszu, od jego koloru (wariant czarny jest zawsze tańszy od kolorowego dla danego modelu) oraz od różnych innych względów. Zawsze warto przed zakupem drukarki zorientować się, jakie będą koszty jej późniejszej eksploatacji, czyli między innymi, jaka będzie cena tonerów z tuszem czarnym i kolorowym. Bywa bowiem tak, że sama drukarka jest bardzo tania, natomiast w przyszłości trzeba będzie kupować do niej drogie tusze – lub odwrotnie. I chyba lepsza wydaje się – w przypadku, gdy dużo drukujemy – droższa drukarka, ale z tańszymi tonerami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *