Wytrzymałe urządzenia mobilne

Posiadanie tabletu już dawno przestało być kaprysem bogatego dziecka i stało się zwyczajnym narzędziem rozrywki i pracy. Niemal każda licząca się na rynku firma zajmująca się produkcją sprzętu elektronicznego ma w swojej ofercie linię urządzeń mobilnych.

Ceny takich małych komputerów są różne i jak w każdym sprzęcie, o ich wartości decyduje całe mnóstwo parametrów- od pamięci, jakości obrazu i dźwięku, po wytrzymałość na uderzenia. W sprzedaży pojawił się niedawno toughpad FZ-G1, którego autorem jest znana firma Panasonic. Choć akurat ten producent nie specjalizuje się  w tworzeniu tabletów, to trzeba przyznać, że ta wersja prezentuje się całkiem ciekawie.pol_pm_Toughpad-FZ-G1-8GB-3G-GPS-5MP-113_1

Toughpad jest wyposażony w kamerę oraz specjalny czujnik światła, którym możemy blokować ekran, lub cały system. Znajdziemy w nim także mikrofon, a także skaner kodów kreskowych, łatwą regulację głośności i bardzo przydatną funkcję blokady obracania ekranu. Z tyłu toughpada znajduje się akumulator, który został wyposażony w specjalna blokadę, która uniemożliwia mu przypadkowe wypadnięcie. Po zwolnieniu blokady bateria wyjmuje się bardzo łatwo. Również z tyłu znajduje się głośnik, który jest wodoodporny. Pod akumulatorem jest przewidziane miejsce na kartę sim. Do tabletu dołączony jest specjalny pasek (w kształcie litery x, który mocuje się w każdym rogu urządzenia), dzięki któremu nie ma potrzeby trzymania urządzenia przy pomocy kciuka (nie ma obawy, że tablet wypadnie nam z ręki).

Korzystanie z toughpada znacznie ułatwi dołączony rysik. Również on ma swoje miejsce, które znajduje się z boku obudowy- to niewielki uchwyt, na którym z łatwością go zamocujemy. Wszystkie narożniki zostały tutaj dodatkowo wzmocnione, dzięki czemu mogą baz najmniejszego uszczerbku przeżyć wielokrotny upadek z wysokości ponad metra. Całość jest oczywiście wodoodporna, a wszystkie wejścia i przyciski są zabezpieczone specjalnymi klapkami, które z kolei mają gumowe uszczelnienia, skutecznie blokujące dostęp wodzie, kurzowi i pyłowi.

W toughpadzie zastosowano przełomowy materiał ze stopu aluminiowo-magnezowego, który charakteryzuje się niebywałą wytrzymałością i wytrzymałością na uderzenia, wgniecenia i zarysowania. Urządzenie zostało poddane szeregom testów, które potwierdzają jego solidne wykonanie. Taki tablet przydaje się wszędzie tam, gdzie są bardzo trudne warunki atmosferyczne (wodoodporny), niskie, lub wysokie temperatury, a także podczas pracy, w której często następują gwałtowne zmiany temperatur. Choć tablet nie należy do tanich, to jednak jest chętnie kupowany przez firmy, a także służby ratownicze, które często pracują w nieprzyjaznych warunkach.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *