Wiosenne odchudzanie, czyli bądź fit na wiosnę

sprzęt fitness

Wiosna to doskonały czas by podjąć nowe wyzwanie: powalczyć z nadwagą lub zadbać o powrót do formy utraconej przez zimowe lenistwo. W pierwszym i drugim przypadku prawdopodobnie nie obejdzie się bez wprowadzenia drobnej, a czasem znacznej korekty w codziennej diecie. Nieodzowny będzie również przynajmniej ogólny plan treningowy. Pierwsze ćwiczenia rozruchowe możemy zacząć w domu. Wystarczy do tego prosty sprzęt fitness typu mata do ćwiczeń, piłka, ekspander lub guma treningowa.

Przydatne mogą być również hantle lub rowerek treningowy. Ten ostatni przyrząd może stanowić świetną zaprawę przed wyjściem na rower, na świeże powietrze. Aura sprzyja rozpoczęciu sezonu rowerowego już w marcu lub w początkach kwietnia.

Sprzęt fitness – obudź w sobie sportowca

sprzęt fitnessJeśli nie dysponujesz żadnym sprzętem fitness, trening możesz rozpocząć od dynamicznego spaceru, wolnego truchtu lub biegu na krótkim dystansie. Wybór określonej formy aktywności powinien uwzględniać Twoją aktualną formę fizyczną oraz ogólny stan zdrowia. Jeśli nie czujesz się na siłach, zamiast biegania wybierz spacer lub jazdę na rowerze (w mniejszym stopniu obciąża stawy). Dobrym sposobem na zwiększenie wydolności będzie również basen. Dwa, trzy wyjścia na basen w ciągu tygodnia, w szybkim tempie pomogą uzyskać lepszą kondycję i zwiększyć siłę praktycznie wszystkich mięśni. Samo pływanie oraz ćwiczenia w wodzie są jednocześnie niezwykle bezpieczne dla stawów, przez co jest to aktywność polecana osobom w starszym wieku, a także tym, którzy borykają się z problemem nadwagi.

Pierwsze domowe treningi z podręcznym sprzętem fitness nie mogą ograniczać zakresu naszych aktywności. Jeśli naprawdę zależy nam na efektywnym odchudzaniu, warto zajrzeć na siłownię lub na lokalną salę gimnastyczną. Takie miejsca obfitują w specjalistyczny sprzęt fitness, dzięki czemu możemy poszerzyć zakres wykonywanych przez nas ćwiczeń, co z kolei powinno korzystnie wpłynąć na cały proces odchudzania.

Godziny na siłowni + dieta = idealna sylwetka

Naturalnie nawet najlepszy sprzęt fitness i godziny harówki na siłowni nie pomogą, jeśli nie skorygujemy naszej dotychczasowej diety. Po poradę na ten temat możemy wybrać się do wykwalifikowanego dietetyka. Możemy również samodzielnie zmodyfikować codzienną dietę, ograniczając liczbę spożywanych kalorii i zastępują tzw. puste kalorie (słodycze i inne pokarmy bogate w węglowodany) zdrowymi warzywami i owocami. Jeśli naszej diecie będzie towarzyszył intensywny trening, nie ma możliwości, by nie przyniósł on szybkich i wyraźnie odczuwalnych oraz zauważalnych efektów. Pamiętajmy jedynie, by nie popadać w skrajności. Dieta nie może być głodówką, a trening katorgą, ponieważ bardzo stracimy cały zapał do odchudzania.


keltonArtykuł przygotowany we współpracy z internetowym sklepem z sprzętem fitness – Kelton.pl – hantle, drążki do podciągania, sprzęt dla naprawdę twardych zawodników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *