Skakanki idealne dla ćwiczących

skakanka

Często spotykane w siłowniach i na zajęciach fitness. Goszczą także w domach, gdzie są wykorzystywane do ćwiczeń i zabawy. Czy już wiadomo, o czym piszemy? Tak, chodzi o skakanki – z pozoru niewinne sprzęty sportowe, które utożsamiane są także z dziecięcą zabawą. Jednak skakanka wcale nie musi kojarzyć się tylko z zabawą – to świetny sprzęt do ćwiczeń fitness. Sprzęt ten być może wygląda prozaicznie – składa się z dwóch uchwytów i sznurka, który łączy oba końce. Wystarczy chwycić skakankę i szybkimi ruchami nadgarstków wprawić sznurek w ruch, jednocześnie przygotowując nogi do podskoków w odpowiednim momencie. Cała zabawa polega na tym, aby sznurek nie dotknął naszych stóp i żeby nie przestał się obracać. W jednym momencie trenujemy koordynację oraz oczywiście mięśnie nóg i rąk. Jest to także przyjemna zabawa, która pozwala na stracenie zbędnych kilogramów.

Skakanki występują w różnych odmianach. Jedne są plastikowe, inne bardzo solidne, uplecione ze wzmocnionego sznura. Jednak koncepcja skakanek jest identyczna i zawsze powtarzalna. W sklepach sportowych możemy spotkać skakanki krótkie – wykorzystywane do pojedynczego ćwiczenia, jak i skakanki dłuższe, które służą do zabawy w grupie. Oczywiście większą popularnością cieszą się pojedyncze wersje. Gdzie możemy je spotkać? Jak wspomnieliśmy, to standardowy atrybut siłowni. Można by pomyśleć, że na skakance ćwiczą tylko kobiety, które chcą zadbać o swoją sylwetkę. Nic bardziej mylnego. Skakanki często wykorzystywane są przez sportowców, którzy praktykują sporty walki – jak chociażby boks czy inne odmiany. Dlaczego? Ponieważ ćwiczenia na skakance doskonale koordynują ruchy. To także doskonały sposób szlifowania formy i kondycji – wystarczy kilka minut na skakance, aby profesjonalny sportowiec ociekał potem. Motywy skakanek często wykorzystywane są także w filmach o tematyce sportowej. Tam pokazywane są wszystkie możliwe chwyty i sposoby treningu z tym przyrządem.

To, co najlepsze jest w skakance to cena. Prowizoryczny i bardzo prosty sprzęt do ćwiczeń nie kosztuje wiele. Daje natomiast wiele frajdy i możliwości treningowych, których nie sposób nie wykorzystać. Uniwersalny przyrząd służący do ćwiczeń na stracenie zbędnych kilogramów, do szlifowania kondycji lub po prostu do zabawy. Polecamy ćwiczenia na skakankach – to doskonała zabawa i wiele korzyści dla ciała i planu treningowego, który chcemy wykorzystać. Dla dzieci natomiast polecamy mniejsze wersje skakanek, które umożliwiają im świetną i aktywną zabawę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *