Buty do siatkówki dla mężczyzn

buty do siatkówki męskieIstnieje wiele renomowanych firm specjalizujących się w produkcji i sprzedaży, czy choćby dystrybucji sprzętu sportowego. W tym także strojów i obuwia. Stąd też w przypadku butów do siatkówki można mówić o bardzo dużym wyborze. Nie ma tu też jakiegoś jednego topowego produktu, ponieważ wiele spośród modeli butów do siatkówki to produkty z najwyższej półki. Głównie jeżeli mówi się tutaj o obuwiu oryginalnym, szczególnie przeznaczonym dla sportowców zawodowych.

Charakterystyka butów do siatkówki

Istnieją pewne wspólne zależności, które to mogą charakteryzować takie buty. W tym przypadku buty do siatkówki męskie powinny być lekkie, co oznacza, że również te dla kobiet nie powinny zbyt wiele ważyć. Bardzo istotne jest to, aby but taki dobrze reagował na obciążenia, szczególnie podczas styczności z podłożem. Mężczyźni z racji bardziej okazałej postury i większej masy ciała po wykonaniu skoku bardziej są narażeni na ewentualne obrażenia przy zetknięciu się stopy z podłożem, dlatego też w butach takich bardzo ważna jest amortyzacja, za którą to odpowiada specjalnie zaprojektowana podeszwa. Lekkość takiego obuwia wpływa też na odpowiednią wysokość odbicia. Oczywistym jest, że buty do siatkówki męskie muszą posiadać odpowiednią wentylację, tak by stopa oddychała, nie pociła się nadmiernie. Wszystko jest tu tak zrobione, aby można było bez zmartwień zabrać się za grę, ponieważ otarcia, czy inne tego typu urazy nie są możliwe przy dobrze wykonanym obuwiu sportowym. Podobnie jest przy wszystkich innych typach butów, ale te sportowe przeznaczone są do bardziej zaawansowanego ich użytkowania. Obuwie takie zawsze ma nieco zakrzywione noski, co umożliwia lepsze przejście do odbicia. Nie mniej ważna jest ich stabilność i odpowiednia przyczepność do podłoża. But taki musi też posiadać tak wyprofilowaną powierzchnię i zrobiony z takiego tworzywa bieżnik, by nie być narażonym na niekontrolowane poślizgnięcia. Obuwie takie powinno dobrze się komponować ze stopą i jej pracą podczas ruchu. Dlatego też stosuje się wiele innowacyjnych rozwiązań. Tak naprawdę w jednym modelu takich butów można spotkać nawet koło dziesięciu różnych technologii odpowiedzialnych za poszczególne właściwości, które to albo są niezbędne, albo też pomagają zawodnikowi.

Rola systemów w butach siatkarskich

Wśród tychże rozwiązań warto wspomnieć o tym, że są to tak zwane systemy, gdzie jedne będą odpowiedzialne za odpowiednie dopasowanie stopy do buta, inne zapewnią wspomnianą już amortyzację, jeszcze inne pomogą wykonać bezpiecznie i skutecznie wiele manewrów, które to są elementem gry i samego ruchu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *