Zalety narzędzi pneumatycznych

narzędzia pneumatyczne

Na rynku prócz narzędzi ręcznych i popularnych elektronarzędzi, znajdziemy również profesjonalne narzędzia pneumatyczne. Takie narzędzia to specjalistyczny sprzęt charakteryzujący się dużą wydajnością działania, skracający czas potrzebny do wykonania określonej czynności. Doskonałym przykładem takiego sprzętu może być młot pneumatyczny, który pozwala na szybkie kruszenie nawet wyjątkowo twardego betonu. Młot tego typu jest zdecydowanie wydajniejszy w pracy od klasycznych młotów elektrycznych, jest jednak od nich większy i zwykle sporo droższy. Poza tym do jego obsługi niezbędna jest sprężarka powietrza. Trzeba pamiętać, że wszystkie narzędzia pneumatyczne do działania potrzebują stałego dostępu do sprężonego powietrza, a to otrzymuje się bezpośrednio z podłączonych do nich kompresorów-sprężarek. W związku z tym, stosowanie takich narzędzi przez przeciętnych użytkowników indywidualnych, majsterkowiczów-hobbystów, jest raczej rzadko spotykane.

narzędzia pneumatyczne

Podstawowe narzędzia dla warsztatu

Narzędzia pneumatyczne to podstawowe narządzania warsztatowe, wykorzystywane do prac profesjonalnych. Takie narzędzia używane są m.in. przez ekipy remontowe do skuwania betonu lub podłoży asfaltowych. Z narzędzi pneumatycznych korzystają warsztaty samochodowe do szybkiego rozkręcania i dokręcania śrub czy nowoczesne zakłady produkcyjne, zajmujące się budową i montażem różnych rodzajów urządzeń, w tym samochodów lub innych kategorii pojazdów. Po prostu wydajność pracy narzędzi pneumatycznych jest niezwykle wysoka. Takie narzędzia są również niepodatne na przegrzewanie, nie są narzędziami wysoce awaryjnymi i są stosunkowo lekkie – lżejsze od elektronarzędzi oferujących podobną wydajność pracy. Praca przy wykorzystaniu narzędzi tego typu jest bardziej bezpieczna i zdecydowanie lżejsza niż przy użyciu innych typów narzędzi. Operator narzędzia pneumatycznego wolniej się męczy, a zatem precyzja jego pracy jest większa i trudniej o przypadkowy błąd, którego konsekwencją może być groźny w skutkach wypadek przy pracy.

Rozwiązania pneumatyczne

Największe zalety narzędzi pneumatycznych to większa szybkość pracy i większa wygoda obsługi, w porównaniu z innymi kategoriami profesjonalnych narzędzi warsztatowych, zwłaszcza elektronarzędzi. W związku z tym, tego typu sprzęt znajduje wiele profesjonalnych zastosowań. Z takich narzędzi korzysta się w wielu różnych branżach. Niestety, ze względu na konieczność używania podczas pracy wysokiej jakości sprężarek, użytkownicy indywidualni rzadko decydują się na kupno tego typu narzędzi. Szkoda, bo praca z takim sprzętem to czysta przyjemność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *