Sankom i intuicyjne odchudzanie

suplementy diety Sankom

Sankom to szwajcarski preparat wspomagający tyleż prostą, co skuteczną metodę walki z nadwagą, jaką jest tzw. odchudzanie intuicyjne. Regularne żucie tych kostek błonnikowych pozwala w krótkim czasie pozbyć się złych nawyków żywieniowych, co znacząco ułatwia osiągnięcie optymalnej wagi ciała. Jak to możliwe?

Najczęstszą przyczyną nadwagi jest podjadanie pomiędzy posiłkami. Zwykle podjadamy, aby odreagować silne emocje, wśród których dominują stres, kompleksy, nuda bądź frustracja. Kaloryczne przekąski uruchamiają w mózgu mechanizm nagrody, który pozwala stłumić te negatywne uczucia. Efekt ten jest jednak krótkotrwały: kiedy przestajemy jeść, trudne do zniesienia emocje wracają ze wzmożoną siłą, a my podjadamy coraz częściej i więcej. Podjadanie zamienia się w bardzo silny nawyk, a każdy, nawet najmniejszy stres wywołuje w nas tzw. „wilczy głód”. Przekąski (słodycze, chipsy, fastfood itp.) nasilają ten problem, ponieważ powodują skokowe zmiany poziomu glukozy w organizmie, co z kolei prowadzi do wielu poważnych chorób (m. in. cukrzycy, choć nie tylko). W związku z tym nie ma żadnej przesady w stwierdzeniu, że tzw. śmieciowe jedzenie jest rodzajem narkotyku.

Emocje stanowią najbardziej pierwotny mechanizm kierujący działaniem człowieka i bardzo trudno się im przeciwstawić. Dlatego do zmiany nawyków żywieniowych zwykle nie wystarczają racjonalne argumenty i „silna wola”. Zamiast wypowiadać wojnę własnym emocjom, lepiej skupić się na uregulowaniu samego uczucia głodu. Jeżeli będziemy głodni tylko wtedy kiedy powinniśmy, zrzucenie zbędnych kilogramów stanie się o wiele łatwiejsze. Z kolei powrót do optymalnej wagi doda nam pewności siebie, wzmacniając nasze siły w walce ze stresem.

Działanie Sankom jest bardzo proste: w momencie poprzedzającym napad łaknienia zaczynamy żuć kosteczki z preparatem, co eliminuje poczucie głodu. Słowo „intuicja” w terapii intuicyjnego odchudzania odnosi się do wyczucia, kiedy napad głodu może wystąpić. To ono pozwoli nam przyjąć preparat we właściwym momencie. Sankom można także przyjmować bezpośrednio przed posiłkami, dzięki czemu zaspokoimy głód mniejszymi porcjami.

Kluczowym składnikiem Sankom jest błonnik, który skutecznie hamuje uczucie głodu, a równocześnie nie jest wchłaniany przez organizm, wobec czego nie zwiększa ilości przyjmowanych kalorii (jedna kostka to tylko 15 kcal). Oprócz tego w skład preparatu wchodzi jeszcze witamina C oraz substancje pomocnicze. Po spożyciu pijemy dużą ilość wody, co pozwala błonnikowi zwiększyć objętość w żołądku i w efekcie zlikwidować łaknienie.

Oczywiście intuicyjne odchudzanie będzie miało sens jedynie wtedy, gdy będziemy spożywać zdrowe i pożywne posiłki w regularnych porach (najlepiej 5 razy dziennie). Równoważenie Sankomem diety złożonej z fastfoodów i słodyczy nic tu nie da. Absolutnie niezbędna jest także aktywność fizyczna, przy czym wcale nie musi to być „wycisk na siłowni”. W większości przypadków wystarczą regularne spacery oraz kilkanaście minut prostych ćwiczeń każdego dnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *