Jaki syrop na kaszel suchy dla dzieci?

syrop

Syrop na kaszel suchy dla dzieci okazuje się pomocny w przypadku infekcji wirusowej, w której podrażnieniu uległa śluzówka, na skutek częstego, suchego pokasływania. Nie ulega wątpliwości, że tego rodzaju dolegliwość jest niezwykle męcząca, a na domiar złego – niepotrzebna. Suchy kaszel nie pomaga w odkrztuszaniu wydzieliny, a zatem nie wpływa pozytywnie na oczyszczenie dróg oddechowych. Co więcej, maluch podrażnia sobie gardło. Jak zatem sobie z nim poradzić?

Syrop na kaszel suchy dla dzieci powinien przepisać lekarz. Najczęściej ich działanie opiera się na hamowaniu tego odruchu. Przy infekcji wirusowej ich stosowanie może być nie dłuższe niż pięć dni. Tego rodzaju specyfików nie można podawać dzieciom z zapaleniem płuc i oskrzeli, gdyż hamowanie wydzieliny w drogach oddechowych poskutkuje dalszym, niebezpiecznym dla życia i zdrowia smyka rozwojem zakażenia. Dlatego syropów na kaszel suchy dla dzieci lepiej nie dawać dziecku na własną rękę, tylko zasięgnąć wcześniej porady lekarskiej.

Aby podawanie medykamentu było łatwiejsze, do opakowania jest dołączana poręczna miarka. Musimy pamiętać, że dawkę leku odmierzamy ściśle według wskazań lekarskich. W celu ułatwienia aplikacji, maluszka należy ułożyć w pozycji półleżącej, prawą rączkę wsunąć pod pachę, zaś lewą przytrzymywać. Nigdy nie układamy smyka w pozycji leżącej, gdyż może się zakrztusić! Syrop na kaszel suchy dla dzieci nakładamy na środek języka lub na wewnętrzną stronę policzka. Po skończonej aplikacji, warto podać maluszkowi wodę do picia. Musimy pamiętać, że leków nigdy nie popijamy herbatkami, mlekiem czy sokami.

Oprócz syropów na kaszel suchy dla dzieci, smykowi warto podawać bardzo dużo płynów do picia, najlepiej o temperaturze pokojowej. Ulgę w dolegliwości przyniesie również częste wietrzenie pomieszczenia, w którym znajduje się chory oraz nawilżanie powietrza. W tym celu pomocny okaże się nawilżacz powietrza, a w przypadku jego braku – mokre ręczniki porozwieszane na grzejnikach. Przy suchym kaszlu zbawienne okażą się inhalacje robione przy użyciu soli fizjologicznej. Aby możliwe było ich przeprowadzenie, konieczny będzie zakup inhalatora (nebulizatora).

Podawanie syropu na kaszel suchy dla dzieci w niektórych przypadkach może być niewystarczające. Domowe leczenie okaże się nieskuteczne w sytuacji, gdy malec ma mniej niż 12 miesięcy, jego kaszel jest szczekający lub przypomina pianie koguta, a także utrudnia sen, jedzenie i picie. Szybkiej interwencji lekarskiej wymagają również noworodki, które w pierwszym miesiącu życia kaszlą bardzo rzadko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *