Rodzaje podpiętek

podpietki

Podpiętki występują na rynku w niezwykle bogatym asortymencie. Ich różnorodność sprawia, że każdy znajdzie dla siebie taki model, który najlepiej spełni jego osobiste oczekiwania. Żelowe, korekcyjne, skórzane z lateksem czy na korku? Czym różnią się poszczególne rodzaje i w jakich sytuacjach zaleca się ich stosowanie?
Podpiętki żelowe są niejako amortyzatorem, istotnie wpływającym na zmniejszanie mikrowstrząsów pojawiających się podczas chodzenia po twardej powierzchni. Wyściełają część piętową w bucie, co wpływa na poziom regulacji jej wysokości. Dzięki podpiętkom żelowym odciążamy piętę – guz piętowy oraz śródstopie. Ich ergonomiczny kształt umożliwia optymalne ułożenie stopy względem podłoża. Wszystko to przekłada się na wysoki komfort chodzenia. Jako, że są przezroczyste, gdyż wykonane z silikonu, mogą być stosowane również w odkrytych butach. Należy zauważyć, że podpiętki są wielokrotnego użytku, a dla przedłużenia ich żywotności i zapewnienia odpowiedniej świeżości zaleca się, aby myć je wodą z delikatnym mydłem. Są hipoalergiczne, całkowicie bezpieczne dla skóry i wytrzymałe – nawet pomimo długotrwałego używania nie będą ulegały spłaszczeniu.
W jakich sytuacjach zaleca się stosowanie tych podpiętek? Przede wszystkim u pacjentów z ostrogą piętową i zapaleniem kaletki maziowej pięty, naciągniętymi ścięgnami Achillesa oraz więzadłami i mięśniami w okolicach stopy, jako odciążenie dla pięty, a także wtedy, gdy z uwagi na specyfikę pracy jesteśmy zmuszeni do długotrwałego stania.
Innym rodzajem są modele korekcyjne, inaczej nazywane również skośnymi. Mają za zadanie wyregulować ustawienie pięty zarówno w przypadku pięty koślawej, jak i szpotawej. Chronią buty przed zniekształcaniem oraz zapobiegają nadmiernemu ścieraniu się obcasów ze strony wewnętrznej, jak i zewnętrznej. Te podpiętki produkowane są z wysoko jakościowej skóry oraz korka i dodatkowo wyposażane w samoprzylepne kółko, które ochroni je przed przesuwaniem.
Kolejnym rodzajem podpiętek są te z dodatkiem lateksu. W ich przypadku również możemy powiedzieć o ochronie pięty przed otarciami. Dodatkowo chronią stopę przez uciskiem ze strony obuwia oraz wykazują się właściwościami amortyzującymi. Polecane są osobom dotkniętym problemami stóp.
Ostatni rodzaj podpiętek, z jakimi można spotkać się na rynku, to te wykonane z owczej skóry i korka. W ich przypadku również możemy powiedzieć o ochronie przed otarciami i podrażnieniami i zapobieganiu uciskowi obuwia. Dzięki właściwościom amortyzującym nacisk nogi do podłoża, ich używanie również dostarcza wiele wygody, a co za tym idzie – satysfakcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *