Buty piłkarskie dla fana futbolu!

buty piłkarskie

Piłka nożna to cudowny sport, w który od wielu pokoleń grywa mnóstwo osób w praktycznie dowolnym wieku. To sport, który oczywiście najlepiej wychodzi nam kiedy jesteśmy młodzi, a z wiekiem gdy spada wydolność również rozgrywanie długich meczów przestaje być możliwe. Jednak nadal nie ma przeciwwskazań do aktywnego uprawiania tego sportu. Pamiętać jednak musimy o odpowiednim wyposażeniu w naszej garderobie, które zapewni nam komfort gry na najwyższym poziomie. To nie jedynie dające nam bezpieczeństwo ochraniacze na piszczele, ale także przede wszystkim odpowiednie buty piłkarskie, bez których granie w piłkę staje się niezwykle trudne.

buty piłkarskieDlaczego w korkach gra się lepiej?

Dobre buty piłkarskie to oczywiście obuwie dopasowane do terenu na jakim zamierzamy grać. Inne obuwie stosuje się w grze halowej, a inne na nawierzchni trawiastej. W każdym wypadku jednak dobór obuwia ma spore znaczenie, bowiem nieprawidłowo dobrane buty piłkarskie mogą nie tylko zabrać nam przyjemność z rywalizacji na boisku, ale przede wszystkim przyczynić się do kontuzji, oraz niebezpiecznych urazów. Oczywiste jest, że na nawierzchnie z trawą naturalną stosuje się buty piłkarskie takie jak popularne korki lub wkręty. To obuwie, bez którego praktycznie żaden piłkarz nie rozpoczyna nawet treningu.

Buty piłkarskie dla najmłodszych

Korki klasyczne lane to buty piłkarskie dla dzieci, a stalowe wkręty przeznaczone są dla graczy dorosłych. Są to bowiem buty niebezpieczne w przypadku zderzeń piłkarzy czy też zagrań takich jak „nakładka”. Dlatego też stosowanie ich jest dopuszczalne jedynie w przypadku starszych grup wiekowych piłkarzy. Doskonale jednak w większości przypadków sprawdzają się także lane korki wykonane z plastiku i innych tworzyw sztucznych. Pozwalają one na również dobre trzymanie się powierzchni, przy czym są również bezpieczniejsze w wypadku kontaktu z innym zawodnikiem. Odpowiednie buty piłkarskie pozwalają na znaczne poprawienie swoich umiejętności, bowiem będziemy mieli znacznie lepszą przyczepność. Niektóre modele są również w taki sposób profilowane, by możliwe były z ich pomocą dobre zagrania techniczne. Zawodowi piłkarze mają do wyboru całą gamę butów piłkarskich. Osoby uprawiające ten sport amatorsko także powinny zadbać o buty piłkarskie na najwyższym poziomie. Nie chodzi jedynie o znacznie przyjemniejszą grę, ale przede wszystkim o nasze bezpieczeństwo. Dobre obuwie do gry w piłkę sprawi, ze będziemy znacznie mniej podatni na wszelakie kontuzje. A to jak wiemy sport, który niestety powoduje kontuzji mnóstwo. Dlatego warto zadbać o odpowiednie buty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *