Czym jest monitoring GPS i czy warto w niego zainwestować?

monitoring gps

Wyobraź sobie, że w każdej chwili możesz sprawdzić, w jakim miejscu znajduje się auto należące do Twojej firmy. Czy nie byłoby fantastycznie? Co ciekawe, to wcale nie jest takie trudne do zorganizowania, a co najważniejsze, wcale nie jest tak drogie w działaniu. Wystarczy zainstalować w autach należących do Twojej firmy monitoring GPS, czyli urządzenia podające lokalizację pojazdu, pokazujące trasy, po jakich dany samochód się poruszał, określające czas przejazdu i wiele innych cennych dla właściciela firmy informacji.

W ten sposób budujemy indywidualny system nadzoru nad pojazdami należącymi do konkretnego przedsiębiorstwa. Nie musi być to wielka firma. Monitoring GPS zalecany jest również dla firm średnich i małych, dysponujących flotą pojazdów składającą się zaledwie z kilku-kilkunastu aut jednego lub różnych rodzajów.

Monitoring GPS – jakie możliwości oferuje?

monitoring gpsInstalując system monitoringu GPS będziesz wiedział, czy Twoi pracownicy działają uczciwie, czy nie oszukują Cię na ilości zużywanego paliwa, czy wystarczająco często odwiedzają tych klientów, których odwiedzać powinni itd. Jednym słowem zyskasz większą kontrolę nad swoją firmą, będziesz mógł w aktywny sposób przeciwdziałać ewentualnym nadużyciom ze strony kierowców, będziesz mógł również w bardziej optymalny sposób zaplanować trasy przejazdów, uciąć tzw. puste kilometry czy w inny sposób poprawić organizację pracy w swojej firmie.

Monitoring GPS to także doskonały sposób na podniesienie poziomu bezpieczeństwa w każdej firmie. Wiedząc, w którym miejscu znajdują się Twoje auta wiesz, czy nie zostały skradzione lub czy nie są wykorzystywane w sposób niezgodny z interesem firmy – czy pracownicy nie wykorzystują ich do celów prywatnych bez Twojej wiedzy i bez Twojej zgody. W tym sensie stosowanie systemów monitoringu GPS jest skuteczną metodą do ukrócenia licznych nadużyć, które mogą pojawić się w każdej firmie. To także dobry sposób na dyscyplinowanie pracowników do bardziej wydajnej pracy.

Ufaj ale sprawdzaj

W system kontroli GPS warto zainwestować zwłaszcza wtedy, gdy podejrzewasz, że pracownicy Twojej firmy mogą nadużywać Twojego zaufania. Dzięki systemowi szybko dowiesz się, który pracownik działa w uczciwy sposób, a który zwyczajnie Cię oszukuje. W system tego typu warto również zainwestować wtedy, gdy dysponujesz większą flotą pojazdów i precyzyjny nadzór nad wydajnością pracy przestaje być możliwy do realizacji przy pomocy klasycznych narzędzi kontroli. W większych firmach dysponujących kilkunastoma autami system monitoringu GPS wydaje się wręcz niezastąpiony, w znacznym stopniu przyczyniając się do zwiększenia efektywności działania takiego przedsiębiorstwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *