Zalety technologii Bosch aerotwin

bosch aerotwin

Przez długie lata zarówno projektanci motoryzacyjni jak i sami klienci traktowali z przymrużeniem oka wszelkie badania i działania mające na celu poprawiać takie detale, jak komputeryzacja samochodu czy wycieraczki przednie i tylne. Uważano, że kluczowymi zmianami, jakie interesują rynek motoryzacyjny, to większe osiągi silników i komfort dla pasażerów w środku. Od wielu lat trend ten zamiera a inżynierowie robią wszystko, aby móc zaprezentować nowe koncepcje nawet w najmniej spodziewanym segmencie. Takim przełomowym pomysłem w dziedzinie, której wcześniej nikt nie poświęcał uwagi, były bez wątpienia wycieraczki Bosch aerotwin, które dokonały przede wszystkim pokazały, że nawet najmniejsze detale mogą wpłynąć na obraz całości. Traktowane po macoszemu do tej pory wycieraczki samochodowe mogą być idealnym środkiem do celu, jakim jest podnoszenie bezpieczeństwa jazdy i komfortu kierującego.

Przeciętne przegubowe wycieraczki, dla których przed debiutem Boscha aerotwin nie było absolutnie żadnej alternatywy, mają spory problem z prawidłowym odprowadzaniem wody. W miejscach,bosch aerotwin gdzie funkcjonują przeguby, dochodzi bardzo często do nadkruszenia gumowej listwy, przez co na wytartej dopiero co szybie natychmiast pojawiają się nowe wodne zacieki. Wielkim problemem dla osób, które w swoich autach nie mają wycieraczek marki Bosch aerotwin jest oprócz tego dość niska żywotność wycieraczki. Oczywiście te praktycznie nigdy nie odpadają z mocujących je haków, niemniej ich skuteczna praca jest bliska zeru – wytarte i dziurawe listwy w ogóle nie zbierają deszczu. W tak zużytych modelem nie ma możliwości, aby przy średniej nawet prędkości wycieraczka nie miała problemów z pracą, czasami zacina się lub zbiera wodę krokowo i praktycznie zawsze – wydaje z siebie przerażające odgłosy.

Zaskakująco dużo osób porusza się z takimi wycieraczkami nawet przez lata, podczas gdy jedna inwestycja w sprzęt pokroju Boscha aerotwin całkowicie zmieniłoby wrażenia z aktualnej jazdy oraz podniosło żywotność tego rozwiązania w perspektywie wielu lat. Dzięki tak doskonale wyprofilowanej listwie i zastosowaniu jednego przegubu, Bosch aerotwin funkcjonuje z takimi samymi wynikami o wiele dłużej od rynkowej konkurencji, zachowując sprawność wiele lat, a do tego nie ma tak dużego problemu jak inne modele z rdzą wdzierającą się w miejsce zamontowania przegubów. Warto zainwestować skromne pieniądze w bosch aerotwin także dlatego, że wycieraczki te po prostu pracują zdecydowanie ciszej. A to, zwłaszcza w długiej i męczącej trasie i rzęsistym deszczu, potrafi najmocniej wpłynąć na poprawę komfortu jazdy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *