Lampa wisząca Detroit – do jakiego wnętrza?

lampa wisząca Detroit

Wiele osób urządzając wnętrze swojego mieszkania czy domu przede wszystkim zastanawia się nad odpowiednimi meblami czy kolorami ścian. Tymczasem jednak niemniej istotne jest również oświetlenie, o którym często zapominamy i traktujemy je trochę po macoszemu. Dobrze dobrane lampy, które stanowią dobre źródło światła są w stanie w szybki sposób dopełnić wnętrza albo nadać im konkretnego charakteru i stanowić swoisty kontrapunkt dla dotychczasowych pomysłów. Lampa wisząca Detroit, tworzona przez znanych projektantów, może być pomysłem na stworzenie ciekawego oraz nietypowego wnętrza.

Każde oświetlenie dostępne w sklepach pochodzi zazwyczaj z dedykowanych linii, które wyróżniają się konkretnym stylem. W przypadku lampy wiszącej Detroit mowa jest przede wszystkim o stylu typowo nowoczesnym, który potrzebuje głównie dużej przestrzeni oraz preferuje wysokie sufity. Lampa stworzona została przez projektantów w ramach kolekcji inspirowanej wielkimi miastlampa wisząca Detroitami. Nic więc dziwnego, że jej wygląd od razu przywodzi na myśl styl industrialny, wyjątkowo charakterystyczny z uwagi na powstanie w czasach, kiedy mieszkania tworzono przede wszystkim z dawnych pomieszczeń fabrycznych. Tego typu styl sprawdzi się więc w mieszkaniu i domu o dużej, otwartej powierzchni oraz wysokim suficie i minimalistycznym wyposażeniu – i tutaj też dopasuje się lampa wisząca Detroit. Nie jest to jednak jedyne przeznaczenie tej lampy. Dzięki swojej prostej formie może ona pasować jako zdecydowany dodatek do wnętrza skandynawskiego – doskonale będzie komponowała się z jasnymi meblami i ścianami, tworząc ciekawy kontrast.

Lampa wisząca Detroit wykonana została z wysokiej jakości materiałów, które nieco tłumaczą jej cenę, ale jednocześnie gwarantują, że zachowa ona doskonały wygląd przez długie lata i nie będzie miała żadnych poważniejszych usterek. Wykonano ją przede wszystkim z metalu w dwóch różnych kolorach: czarnym oraz miedzianym. Ten wybór pozwala na dopasowanie kolorystyki do stylu, w którym chcemy zaplanować nasze wnętrze. Do elementów metalowych dodano również drewniane drobiazgi, które sprawiają, że dobranie lampy wiszącej Detroit do wnętrza staje się proste.

Lampa ta doskonale sprawdzi się jako oświetlenie konkretnej powierzchni, np. stołu w jadalni czy stolika nocnego w salonie. Daje mocne, dobre, skupione światło, którego odcień można dobierać dzięki wyborowi odpowiednich żarówek. To wszystko sprawia, że lampa ta doskonale wygląda np. w nowoczesnych kuchniach, zwłaszcza gdy znajduje się nad wyspą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *