Kuchenne porady

ręczniki papierowe

Są mocniejsze od papieru toaletowego i bardziej wytrzymałe od chusteczek higienicznych – ręczniki papierowe, bo o nich mowa, są niedoceniane przez wiele pań domu, które korzystają z nich odruchowo. Cały potencjał ręczników papierowych jest niewykorzystywany. Dzisiaj przedstawimy Wam różne sposoby wykorzystania tego produktu.

Każdy z nas ma w swoim domu i używa ręcznika papierowego. Zazwyczaj wtedy, kiedy coś nam się rozleje, wysypie i chcemy jak najszybciej usunąć ślady naszej kuchennej kraksy. Jednak ten produkt ma zdecydowanie o wiele więcej zalet i funkcji! Przedstawiamy poniżej różne domowe triki, które pomogą Wam w kuchni.

Ilu z Was zdarzyło się kupić za dużo chleba? Co się stało z jego nadmiarem? U części osób na pewno na chlebie osiadła pleśń. Jeszcze inni pomyśleli i włożyli go do zamrażarki, ale już w zwykłej torbie foliowej. Polecamy na przyszłość wyłożyć tę torbę ręcznikiem papierowym, dzięki temu pochłonie on całą wilgoć, a chleb pozostanie świeży.

Ręczniki papierowe mogą świetnie odsączyć tłuszcz. Jeżeli smażymy kotlety albo ryby na głębokim oleju, po ugotowaniu możemy położyć je na chwilę na ręczniku. Dzięki temu prostemu zabiegowi nadmiar tłuszczu zostanie wchłonięty przez papier. Taki sam proceder można wykorzystać w przypadku frytek. Jest to świetna porada dla tych, którzy pilnują swojej diety!

Warzywa chowamy w lodówce i często o nich zapominamy. Jeżeli chcecie przedłużyć ich życie owińcie je ręcznikami papierowymi. Dzięki temu pozostaną świeże na dłużej. Wilgoć z lodówki zostanie wchłonięta przez ręcznik, a Wasza pyszna, warzywna sałatka, która miała być gotowa tydzień temu będzie mogła zostać zrobiona trochę później.

Chciałbyś posadzić kiełki, ale akurat zabrakło Ci ligniny albo waty? Nie martw się! Świetnie sprawdzą się ręczniki papierowe. Wbrew pozorom małe korzonki zostaną zapuszczone i bez problemu wyhodujesz sobie zieloną roślinność u siebie w kuchni.

Kiedy coś wylejesz nie biegnij od razu po ścierkę. Dobrze w tej roli sprawdzi się opisywany przez nas produkt. Położenie kilku ręczników papierowych na wylanej substancji spowoduje jej wchłonięcie. Co jest o wiele skuteczniejsze niż próba zbierania ścierką tego, co nam się wylało. Zaoszczędzimy czas i nerwy. Jeżeli nie wykorzystywałeś wcześniej ręczników papierowych na różne sposoby – zacznij. Ułatwisz sobie życie prostymi sztuczkami, o których dzisiaj napisaliśmy. Mamy nadzieję, że teraz nie tylko Twoje potrawy będą bardziej dietetyczne (mniej tłuszczu, więcej kiełków), ale również szybciej posprzątasz swoją kuchnię, a produkty które kupujesz pozostaną w lodówce trochę dłużej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *