Pierwsze gitary elektryczne

gitary elektryczne

Rozpoczynając swoją naukę z grą na gitarze elektrycznej konieczne jest, abyśmy pamiętali, co jest ważne przy jej wyborze. Aby nie zniechęcić się na początku i nie mieć wrażenia, że wyrzuciliśmy zaoszczędzone pieniądze w błoto. Poniżej przedstawiamy poradnik jak wybierać gitary elektryczne. Mamy nadzieję, że garść porad przyda się wszystkim!

Jeżeli jesteś początkującym graczem, to świetnie! Mamy dla Ciebie porady, jak wybierać gitary elektryczne i na co zwrócić uwagę przy wyborze swojej pierwszej. Nie jest to łatwe zadanie, albowiem będzie Ci ona służyła przed długi czas, a Ty stawiając na niej swoje pierwsze akordy na pewno będziesz miał chwile zwątpienia.

Przede wszystkim musisz wiedzieć, do jakiego rodzaju muzyki będzie przeznaczona Twoja gitara. To jest istotna kwestia, ponieważ istnieje szereg rodzajów gitar elektrycznych, które są poświęcone określonemu gatunkowi muzyki. Wynika to z faktu, że muzycy na drodze poszukiwań lepszego brzmienia stworzyli całkiem szeroką paletę możliwości wyboru akurat w tym rodzaju instrumentów muzycznych.

Wielu praktyków i znawców tematu mówi, że jeżeli chcesz zacząć wybierać gitarę elektryczną, to zacznij od gryfu. Powinien być prosty. Jak to sprawdzić? Dociskaj po kolei wszystkie struny na pierwszym i ostatnim progu równocześnie. Jeżeli równocześnie odstają od dwunastego progu, to możesz ze spokojem postawić pozytywną diagnozę, że gryf przeszedł test i jest prosty!

Na gryf trzeba zwracać uwagę przy wyborze używanych gitar elektrycznych. Wtedy musimy patrzeć na to, czy progi nie są zbyt wykorzystane. W tym celu należy również dobrze nastroić gitarę, by nie popełnić błędu.

Przyjrzyjcie się również menzurze gitary. Klucze gitary elektrycznej nie powinny mieć żadnych luzów, powinny być olejowe i najlepiej, aby były wyprodukowane przez znanych producentów, o których można poczytać na wielu forach internetowych poświęconych nauce gry na gitarze.

Gitara elektryczna powinna być wykonana z drewna, a nie sklejki. To zdecydowanie wpływa na brzmienie. Jeżeli nie chcesz być „udawanym” gitarzystą, to już wiesz, czego nie kupować. Ponadto jeżeli wybierasz używaną gitarę, to koniecznie sprawdź czy była poddawana naprawom i jeżeli tak to jakim.

Jeżeli stoisz przed wyborem swojej pierwszej gitary elektrycznej, to dobrze przemyśl ten zakup. Być może lepiej, żebyś kupił nową, aniżeli używaną. Na ten zakup powinieneś poświęcić okoła 1000 złotych. W tej cenie na pewno wybierzesz tę jedyną spośród różnych gitar elektrycznych. Na pewno będziesz również spokojny, ponieważ sprzęt w tej cenie pozwoli Ci korzystać z niego kilka lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *