Najlepsze odkurzacze na rynku

odkurzacz z filtrem wodnym

Najchętniej kupowane odkurzacze do mieszkań to odkurzacze workowe, które posiadają bardzo prostą konstrukcję i są przede wszystkim bardzo tanie. Jednak nie zapewniają idealnej czystości, często mają nieszczelne filtry, ulegają usterkom. Jeżeli w domu są zwierzęta lub alergicy, warto rozważyć zakup innego, bardziej zaawansowanego modelu.

Najlepszą czystość zapewnia odkurzacz z filtrem wodnym. W takich modelach znajduje się specjalny pojemnik plastikowy z wodą, do którego zasysane jest powietrze z zewnątrz. Wszystkie brudy opadają na dno, a te którym udało się uniknąć kontaktu z wodą są zatrzymywane przez filtr. Odkurzaczem można sprzątać także grubsze zanieczyszczenia, jak błoto, czy piasek, a nawet rozlane ciecze. Powietrze, które wydostaje się na zewnątrz już po odfiltrowaniu jest nawilżone i przede wszystkim czyste. Z tego względu odkurzacze z filtrem wodnym zaleca się wszystkim alergikom oraz osobom, które cierpią na dolegliwości ze strony układu oddechowego.

W sprzęcie trzeba regularnie sprawdzać wysokość wody, która przecież naturalnie paruje i wydostaje się z czasem z pojemnika. Jeżeli wskaźnik zasygnalizuje niski poziom wody, wystarczy dolać wodę. Nie można też zapominać o jego regularnym opróżnianiu- częstotliwość jest oczywiście uzależniona od tego, jak dużo razy korzystamy z naszego odkurzacza z filtrem wodnym.

Przy zakupie trzeba zwrócić w pierwszej kolejności uwagę na wielkość pojemnika. Najwygodniejsze są zbiorniki, które posiadają rączkę ułatwiającą przenoszenie pojemnika. Odkurzacz z filtrem wodnym musi mieć także sprawny, wysokiej jakości filtr wspomagający, który zatrzymuje najdrobniejszy pył. Droższe i bardziej zaawansowane modele posiadają filtry, które są tak skuteczne, że zatrzymują nawet bakterie, wirusy oraz grzyby. Taki odkurzacz jest idealny dla osób z obniżoną odpornością oraz dzieci. Niektóre modele są wyposażone w dodatkową funkcję piorącą i myjącą, która ułatwia utrzymanie dywanów i chodników w czystości. Za ich pomocą można także umyć podłogi, czy tapicerkę.

Odkurzacz z filtrem wodnym powinno się myć po każdym większym sprzątaniu. Po tej czynności zbiornik należy dokładnie osuszyć. Czyszczenia wymagają także wspomniane wyżej filtry wspomagające, ale trzeba to robić zgodnie z instrukcją producenta. Warto też pamiętać, że do zbiornika nie można dodawać żadnych detergentów, proszków do prania i innych środków chemicznych. Dozwolone jest jednak dodawanie niektórych środków zapachowych, ale i tutaj trzeba wybierać tylko takie, które poleca dany producent.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *