Zegary sterowane radiowo odpowiedzią na rosnące oczekiwania klientów

Zegar ścienny sterowany radiowo

W stosowanych współcześnie systemach teleinformatycznych, coraz większą uwagę przykłada się kwestiom związanym z synchronizacją czasu. Najlepszym tego przykładem jest znany europejski zegar znajdujący się w Mainflingen koło Frankfurtu nad Menem w Niemczech. Zegary sterowane radiowo sygnałem wysyłanym za pomocą specjalnego nadajnika, nad którego dokładnością czuwa generator atomowy, zapewniając transmisję fal o niezwykle dużym zasięgu. Maksymalny odbiór fal radiowych jest możliwy w zasięgu około 2 500 km od stacji nadawczej. Zegary atomowe są uważane za najdokładniejsze w świecie. Ich mianem nazywamy urządzenie, które wykorzystują drgania atomowe do mierzenia czasu. Częstotliwość tych drgań jest niezależna od otaczających czynników zewnętrznych. Jego opóźnienie to raptem jedna sekunda na 30 milionów lat.

Jednak wiele osób zastanawia się, czy rzeczywiście warto wyposażyć swoje mieszkanie w te nowoczesne zegary sterowane radiowo, zwłaszcza że tradycyjne odpowiedniki, które towarzyszyły człowiekowi przez wiele lat, spełniają to zadanie równie dobrze. Oczywiście, kwestia kupna jest sprawą indywidualną każdego użytkownika, jednak jeśli naprawdę zależy nam na punktualności naszego czasomierza, wówczas zegary sterowane radiowo okażą się strzałem w dziesiątkę. Żaden, nawet najlepszy jego odpowiednik nie będzie w stanie samoczynnie dokonać synchronizacji czasu z czasem wzorcowym. Ten niezwykle nowoczesny czasomierz jest wyposażony w specjalistyczny mechanizm kwarcowy, który po uruchomieniu automatycznie przestawia wskazówki zegara na aktualnie panujący czas. Dodatkowo, samoczynnie synchronizuje odczyt z tym emitowanym w Mainflingen koło Frankfurtu nad Menem w Niemczech i koryguje ewentualne niezgodności. Decydując się na zegar sterowany radiowo, pozbywamy się konieczności pamiętania o przestawianiu zegara dwa razy do roku, ponieważ czasomierz zrobi to automatycznie.

Decydując się na omawiane urządzenie musimy pamiętać, że niekiedy dochodzi do osłabienia sygnału. Najczęściej jest ono spowodowane dużym pofałdowaniem terenu, bliską obecnością autostrady lub lotniska, sygnalizacją świetlną, lampami neonowymi, budynkami elektrowni, rozdzielni prądu lub kablami wysokiego napięcia, a także złymi warunkami atmosferycznymi na linii nadajnika sygnału a miejscem przeznaczenia. W takich przypadkach funkcjonowanie zegara sterowanego radiowo można usprawnić poprzez umieszczenie go z dala od urządzeń domowych czy powierzchni metalowych.

Ofertę zegarów sterowanych radiowo można znaleźć na stronie http://www.prezentbox.pl/pol_m_salon_Zegary-scienne_zegary-sterowane-radiowo-614.html.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *