Piwo bezalkoholowe i jego wartości

piwo bezalkoholowe

Piwo bezalkoholowe to doskonała alternatywa dla osób, które z jakiś powodów nie mogą sięgnąć po tradycyjne, bazujące na alkoholu trunki. Jednak ich smak i walory odżywcze są na tyle wysokie, że cieszą się bardzo dużą popularnością i można je zakupić w wielu lokalnych sklepach.

Produkcja piwa bezalkoholowego jest bardzo zbliżona do piwa tradycyjnego, z tą różnicą, że fermentacja ulega przerwaniu, aby niemożliwe było wyprodukowanie alkoholu. Reszta pozostaje bez zmian. A zatem walory smakowe i odżywcze są takie same, jak w przypadku klasycznego trunku. Należy jednak pamiętać, że choć napój szczyci się mianem bezalkoholowego, w istocie może zawierać śladowe ilości alkoholu. Dlatego ogólnie przyjęło się, że piwo bezalkoholowe to takie, które w swym składzie nie zawiera więcej niż 0,5 procent alkoholu.

Opisywany trunek cieszy się wyjątkową popularnością wśród kierowców, którzy z uwagi na specyfikę wykonywanej pracy i konieczność jazdy nie mogą pozwolić sobie na klasyczne jego odpowiedniki. Podobnie jest w przypadku kobiet ciężarnych oraz karmiących piersią. Tak przynajmniej zapewniają nas producenci, jednak w tym drugim przypadku warto zachować rozsądek, gdyż każda, nawet niewielka ilość alkoholu przenika do płodu czy mleka matki. Nie mniej jednak, piwo bezalkoholowe, z uwagi na swoją mniejszą kaloryczność, może być spożywane przez osoby będące na diecie, a także te, które dbają o swoja smukłą sylwetkę.

Należy jednak zauważyć, że piwa bezalkoholowe dostarczają nie tylko wysokich walorów smakowych. Z uwagi na szereg właściwości odżywczych, mogą pozytywnie oddziaływać na nasz organizm. Piwo już samo w sobie posiada wiele witamin oraz składników mineralnych, których człowiek potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania każdego dnia. Oczywistym jest, że z uwagi na obecność alkoholu nie możemy sobie pozwolić na częste i swobodne jego nadużywanie, gdyż wszystko co jest przyjmowane w nadmiarze – szkodzi. Nie mniej jednak, decydując się na piwa bezalkoholowe możemy do woli cieszyć się dobroczynnymi właściwościami zdrowotnymi. Warto również nadmienić, że piwo jest klasyfikowane jako napój izotoniczny, czyli taki, który doskonale gasi pragnienie, nawadnia organizm po dużych ubytkach płynów, a także uzupełnia utracone witaminy i minerały. Dlatego jest polecany osobom wykonującym każdy rodzaj forsującej aktywności fizycznej, a także dla tych, którzy fizycznie ciężko pracują. Jak zatem widać, piwo nie w każdej sytuacji okazuje się złem wcielonym. Przy zachowaniu umiaru i rozwagi, wyjdzie nam na zdrowie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *