Kobiece infekcje

Kobiety bardzo często chorują, „łapią” infekcje intymne. Jest to związane z różnymi czynnikami, wbrew pozorom, rzadko z brakiem higieny. Często są to przygody różnego typu, korzystanie z jednego ręcznika. Wówczas pojawiają się upławy, które oznaczają problemy natury fizjologicznej. Co wówczas należy zrobić?

Przede wszystkim należy sobie odpowiedzieć na pytanie, czym są upławy? Jest to nieprawidłowa wydzielina z pochwy. Zbyt obfita, o nieprzyjemnych zapachu, może występować w różnych barwach. Oznaczają infekcję lub alergie.
Jak odróżnić nieprawidłową wydzielinę od tej zwyczajnej? Warto obserwować swoje ciało, dzięki temu od razu kobieta wie, że coś jej dolega, że powinna udać się do ginekologa. Jeśli wydzielina jest przeźroczysta, lekko biaława, pozbawiona zapachu w pierwszej połowie cyklu, oznacza to, że jest prawidłowa. Ilość wydzieliny zmienia się oczywiście wraz z cyklem, wraz ze zmianą bielizny, spodni. Jeśli kobieta zauważa zwiększenie wypływu śluzu, powinna przede wszystkim zmienić odzież, nosić przewiewną bieliznę. Wówczas problemy powinny się zmniejszyć i zniwelować całkowicie. Jak więc widzimy, upławy wcale nie muszą być znakiem choroby, mogą pojawić się nawet przy źle noszonej odzieży.
Co powinno panie zaniepokoić? Przede wszystkim zmieniony zapach i konsystencja. Białe, gęste, serowate wydzieliny świadczą o zakażeniu drożdżakami, zakażeniu błony śluzowej macicy, wodniakach, czasem nawet nowotworach. Dlatego też nie wolno ich bagatelizować. Z kolei obfita, rzadka, wodnista wydzielina może świadczyć o zakażeniu grzybiczym.

Czasami zdarza się, że kobieta ma jeszcze inne upławy, bardzo krępujące. Należą do nich obfite, szarobiałe upławy o bardzo nieprzyjemnym, rybim zapachu. Często takie problemy sprawiają, że kobiety unikają zbliżeń i czują się wyjątkowo niekomfortowo.
Upławy dotykają każdą kobietę. Nie są powodem do wstydu, ale do zadbania o siebie, zgłoszenia się do ginekologa. Zdrowe ciało daje ogromne możliwości, również w kwestii współżycia. Dlatego też, chcąc dbać o swój komfort, o odpowiednie podejście, trzeba obserwować swoje ciało i szybko reagować. Tylko wtedy kobieta będzie się czuła pewnie i atrakcyjnie w łóżku a także sama ze sobą. W sieci znajdziemy szereg podpowiedzi, porad, portali, na których są objaśnione wszystkie rodzaje upławów i informacje dotyczące ich leczenia. Nie jest to trudne, dlatego warto o siebie zawsze dbać, nie wstydzić się tego. To przede wszystkim może przytrafić się każdemu, bez wyjątku. Bez względu na wiek, stan materialny, zainteresowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *