Domowy przepis na babeczki do kąpieli

babeczki do kąpieli

babeczki do kąpieliBabeczki do kąpieli stanowią ciekawy sposób na urozmaicenie codziennej kąpieli. Nie tylko pięknie i apetycznie się prezentują, ale również posiadają właściwości aromaterapeutyczne, dzięki którym możemy wyciszyć się i zrelaksować nawet po najtrudniejszym dniu. Te kolorowe kąpielowe dodatki można zakupić w wielu sklepach kosmetycznych, ale również wykonać je samemu. Dzięki temu nie tylko będą stanowiły oszczędność dla portfela, ale również uda nam się stworzyć kosmetyk w pełni dostosowany do osobistych potrzeb i oczekiwań. Domowe robienie babeczek do kąpieli jest szczególnie zalecane osobom z wrażliwą i podatną na alergię skórą. W ich przypadku jakiekolwiek zapachy czy barwniki mogą potęgować reakcje alergiczne. Samodzielne ich robienie sprawia, że mamy pełną świadomość na temat zawartych w nich składników, dzięki czemu nie musimy odmawiać sobie relaksu w wannie. Należy jednak pamiętać, że obecność kul do kąpieli nie tylko umili czas, ale również nawilży i natłuści skórę. Wszystko za sprawą zawartych olejków roślinnych, które pielęgnują ciało.

Aby samodzielnie zrobić babeczki do kąpieli należy przygotować 200 g sody oczyszczonej, 100 g kwasku cytrynowego, 2 łyżki skrobi ziemniaczanej, łyżkę oliwy z oliwek, łyżkę oleju kokosowego, barwniki, zapachy, dekoracje oraz foremki. Alternatywą dla skrobi ziemniaczanej może być mleko w proszku, które pozytywnie wpływa na zmiękczenie skóry. Do barwienia babeczek do kąpieli można wykorzystać barwniki spożywcze, z kolei w przypadku olejów, można zastosować pełną dowolność i dodać te, które najbardziej lubimy bądź te, które najlepiej nam służą. W przypadku aromatów, można zastosować te, jakimi aromatyzujemy ciasta lub posłużyć się sokami, które posiadają piękny zapach. Z kolei do udekorowania gotowych kul, świetnie sprawdzą się wszelkiego rodzaju posypki, perełki czy inne ozdoby, które rozpuszczają się w wodzie.

Babeczki do kąpieli jak te w sklepie www.mydlarniano1.pl można zrobić w rozmaitym kształcie. Wszystko zależy od tego, jakim kształtem foremek dysponujemy. Do wyboru mamy formy silikonowe, najbardziej polecane do robienia tego rodzaju kosmetyków, a także metalowe oraz plastikowe. Z braku odpowiednich foremek, można wykorzystać również papierowe papilotki, przy czym należy pamiętać, że ich późniejsze wyciągnięcie może być nieco kłopotliwe. Gotowe babeczki do kąpieli pozostawiamy w formach na noc, aby stwardniały. Na następny dzień uzyskają odpowiednią twardość, dzięki czemu natychmiast są gotowe do kąpieli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *