Dekoracje ślubne dostosowane do pory roku

zespół coverowy

dekoracje slubnePrzyszli małżonkowie stojący przed wyborem odpowiednich dekoracji ślubnych mają przed sobą szerokie możliwości. Na rynku bowiem jest tak wiele ozdób na tego rodzaju uroczystości, że z pewnością każdy z nich znajdzie coś, idealne skrojonego na miarę jego potrzeb. Jednym z pomysłów na udekorowanie sali weselnej jest dobór takich ozdób, których inspiracją będą bieżące pory roku. Kwiaty sezonowe, podobnie zresztą jak warzywa czy owoce, są znacznie tańsze od tych, które musielibyśmy sprowadzić. A możliwości stworzenia unikalnych kompozycji są przed nami ogromne. Takie dekoracje ślubne umożliwiają nam wyczarowanie klimatycznych dodatków, które idealnie stopią się z klimatem panującym za oknem. Dlatego wiosną mile widziane są subtelne pastelowe stroiki, latem energetyczne kompozycje, jesienią bukiety stworzone z darów natury, podczas gdy zimą ozdoby nawiązujące do śniegu, lodu oraz Świąt Bożego Narodzenia.

Dekoracje ślubne na wesele odbywające się w porze wiosennej, powinny bazować na pastelowych i jasnych kolorach, takich jak różowy, żółty i zielony. To czas zarezerwowany dla tulipanów, żonkili, hiacyntów czy konwalii. Nie trzeba bogatych kompozycji, aby stworzyć nastrój wiosennego klimatu. Wiosna to również Wielkanoc. Dlatego mile widziane są ozdoby przewiązane gałązką bukszpanu czy rzeżuchy.

Najwięcej wesel przewidzianych jest na okres letni. W tym czasie największy jest wybór kwiatów, dlatego stworzenie ciekawej dekoracji ślubnej nie powinno stanowić problemu. Na ten okres najbardziej mile widziane są kwiaty w mocnych, energetycznych kolorach, które przywołują na myśl skojarzenia o wakacjach. Piwonie, róże czy eustomie? Wybór należy już do przyszłej młodej pary. Alternatywą dla sezonowych kwiatów są również owoce. Cytryny, truskawki czy borówki umieszczone w przezroczystych tubach czy kulach mogą stanowić oryginalną ozdobę.

Jesienne dekoracje ślubne – http://sklep.desoie.pl/7-dekoracje-slubne – powinny być piękne i kolorowe, stanowiąc tym samym odzwierciedlenie dla tej pory roku. Jako fundament mogą stanowić liście, gałęzie jarzębiny, hortensje, herbaciane róże, chryzantemy czy szarłat. Na jesiennym stole nie może oczywiście zabraknąć jabłek, które mogą występować zarówno samodzielnie, jak i być wplecione do kompozycji kwiatowych, wrzucone do szklanych wazonów czy rozłożone w wiklinowych koszach.

W przypadku zimowych dekoracji ślubnych, zaakcentować należy temat zbliżających się świąt oraz towarzyszącemu zimie śniegu.  Choinka, bombki czy inne świąteczne ozdoby okażą się strzałem w dziesiątkę do wyczarowania klimatycznej atmosfery. Bombki można zawiesić na suficie lub rozłożyć na gałązkach sosny. Idealnym dopełnieniem całości będą pomarańcze z goździkami. Na parapetach czy stole weselnym mile widziana będzie gwiazda betlejemska, w szczególności w mocno czerwonym kolorze. A do tego mnóstwo świec, aby osiągnąć ten szczególny klimat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *