Jaki szlafrok damski wybrać?

szlafrok damski

Niegdyś klasyczna podomka była nieodłącznym elementem stroju każdej kobiety. Chodzenie w samej piżamie czy koszuli nocnej uważano za niekulturalne i nieskromne, dlatego też większość kobiet w swoich domach posiadała szlafroki damskie. Dziś wygląda to zupełnie inaczej, a szlafrok stał się raczej ciekawym elementem stroju wieczornego, który niekoniecznie ma być skromny. Jak więc go wybrać? Najlepiej – dopasować do swoich potrzeb oraz oczekiwań.
Najpierw należy zastanowić się, do czego służyć ma nam szlafrok damski. Jeśli ma on być dla nas dodatkową warstwą ubrania w zimny wieczór, co sprawdza się zwłaszcza w domach jednorodzinnych, to powinnyśmy wybrać szlafrok gruby i najlepiej posiadający kaptur. Wówczas będziemy mogły zabezpieczyć również mokre włosy i głowę przed przewianiem. Taki szlafrok zazwyczaj wykonany jest z miękkiego materiału frotte, który jest ciepły i przy tym bardzo estetyczny oraz przyjemny w dotyku. W przypadku, gdy w szlafroku damskim będziemy chodzić głównie po ciepłym mieszkaniu, możemy zdecydować się na lżejszą jego, welurową wersję czy szlafrok wykonany z bawełny. Takich jest obecnie najwięcej, nadal są one przyjemne w dotyku i można kupić je w wielu kolorach, choć nie są tak ciepłe jak te pierwsze.

Kolejną kwestią jest zasadniczo sposób wiązania czy zapięcia szlafroka damskiego. Trzeba pamiętać, że szlafrok, którego poły są wiązane paskiem w pasie będzie bardziej przylegał do ciała, a jednocześnie może być bardziej funkcjonalny, nawet jeśli nieco przytyjemy czy zajdziemy w ciążę. Nie trzeba wówczas kupować zupełnie nowego szlafroka, wystarczy po prostu zawiązać mniej ciasno obecny. Z drugiej strony plasują się szlafroki zapinane na zamek – na pewno bardziej trzymają one materiał i nie trzeba poprawiać wiązania, są zwykle jednak mniej elastyczne i mniej przylegają do sylwetki.

Istotna jest również długość, jaką mają szlafroki damskie. Powinny przede wszystkim być wygodne i mieć odpowiednie dla naszych potrzeb długości. Klasyczna jest długość do kolana, choć bywają i szlafroki dłuższe. Są to zwykle szlafroki w formie grubego frotte albo cienkie, służące raczej za gadżet dopasowany do bardziej erotycznej bielizny. Szlafroki zupełnie krótkie, np. sięgające ledwo za pośladki, są popularne jako dodatek do bielizny i służą raczej celom estetycznym niż praktycznym. Warto przy tym zaznaczyć, że zwykle wykonuje się je z satyny oraz koronki, które niekoniecznie ogrzeją ciało i zapewniają ciepło.

Szlafroki damskie są dziedziną tak różnorodną, że każda kobieta jest w stanie znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Warto inwestować w kosztowniejsze rzeczy, ponieważ mamy większą pewność, że będą one trwałe i wytrzymają kilka lat, a nie tylko jeden sezon.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *