Zdrowe włosy zimą.

Sezonowe zwiększenie włosów znane jest każdej kobiecie. Normalna ilość wypadających na dobę włosów liczy około stu. W okresie zimowo- jesiennym jest ich znaczni więcej. Pomogą w tym odpowiednio dobrane kosmetyki, akcesoria czy  też suplementy.

Podstawą pielęgnacji jest czesanie włosów. To czy użyjemy szczotki czy grzebienia zależy od grubości oraz struktury włosów. Najważniejszą zasadą jest to aby w czasie rozczesywania nie szarpać włosów. Szczotka nada się przy dłuższych a także mocniej plączących się włosach. Pomocny będzie także grzebień z szeroko rozstawionymi ząbkami – szczególnie przy mokrych długich włosach. Splątane kołtuny zawsze rozczesujemy od dołu ku górze. Delikatne pociąganie włosów podczas czesania ma korzystny wpływ na cebulki, stymulując je.

Ile razy najlepiej jest szczotkować włosy?  Rano i wieczorem przez około 3 minut. Oczyści to włosy z kurzu i innych pyłów a także pomoże rozprowadzić wydzielinę gruczołów łojowych równomiernie na całej długości. Warto wybrać odżywkę ułatwiającą rozczesywanie- to pomoże zachować więcej włosów podczas czesania. Korzystnie działać też będą szczotki z naturalnego włosia, czy zaopatrzone w końcówki masujące. Koniecznie pamiętaj o myciu szczotek i czyszczeniu ich co jakiś czas. Używanie takiej brudnej szczotki czy grzebienia nie ma sensu gdyż brud wraca powrotem na włosy.

Wbrew mitom prostownica nie wpływa na wypadnie włosów. Jedynie co może uczynić to przesusza i niszczy końcówki włosów. Korzystnie wpływa natomiast na ograniczenia ich plątania się gdyż wygładza włosy. A co z suszarką? Ma ona wpływ na skórę głowy. Przed suszeniem  najlepiej będzie włosy dobrze wycisnąć w ręcznik, bez tarcia gdyż splącze to włosy. Suszenie włosów  najlepiej czynić w odległości minimum 30 cm od głowy – w kierunki od nasady do końcówek. Gorące powietrze działa drażniąco dla skóry głowy, a to wpływa na stan cebulek. Poleca się preparaty o działaniu termoochronnym – sprey’e. Chłodny strumień powietrza domyka łuski włosów co, utrwala fryzurę wymodelowaną na ciepło- także na tym powinno zakończyć się suszenie.

Dla zdrowia włosów poleca się masaż głowy szczotką. Profesjonalny masaż w salonie polega ona na jakby lekkim „nakłuwaniu” skóry głowy. Tego typu procedury opierają się na poparcie mikrokrążenia- zmuszają włosy do lepszego trzymania i wzrostu. Można także stasować suplementy diety wspomagające kondycję włosów. Są to środki jednak doraźne, które nie zastąpią zdrowej diety i Kostenków używanych na włosy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *