Mezoterapia igłowa – czy ten zabieg jest dla Ciebie?

mezoterapia igłowa gdańsk

Medycyna estetyczna to dziś szereg zabiegów, z których korzystają już nie tylko panie. Coraz chętniej panowie odwiedzają gabinety, poddają się rozmaitym zabiegom, dzięki którym mogą po prostu lepiej wyglądać, a co za tym idzie, również lepiej się czuć. Popularność w ostatnich czasach zyskała między innymi mezoterapia igłowa. Zabieg, dzięki któremu składniki odżywcze dostarczane są w głąb skóry szybko i efektywnie. Iniekcje wykonywane w trakcie zabiegu są praktycznie bezbolesne, a uczucie dyskomfortu to właściwie jedyna wada, która i tak nie jest aż tak dużą, jak w przypadku innego rodzaju zabiegów.

Jak działa mezoterapia igłowa?

Mezoterapia igłowa nazywana jest zamiennie iniekcyjną. Wynika to z faktu, iż wykorzystywana jest tutaj strzykawka oraz igła, przez które to podaje się mieszankę kwasu hialuronowego oraz składników odżywczych, w tym witamin. Podczas zabiegu uzupełniane są niedobory witamin oraz mikroelementów. Skóra staje się ujędrnioną i elastyczną, dzięki czemu poprawia się jej stan nie tylko w głębokich partiach, ale i widoczny jest efekt estetyczny. Iniekcja śródskórna pozwala głęboko dotrzeć składnikom odżywczym, dzięki czemu są doskonale wchłaniane. Komórki są symulowane do wytwarzania kolagenu. Białka, które gwarantuje elastyczność skóry, a wraz z wiekiem jego produkcja maleje. Dlatego też stymulacja w tym obrębie przynosi pożądane efekty, nie tylko wizualne. Dochodzi do rewitalizacji, głębokiego odżywienia.

Mezoterapia sprawdzi się także u osób, które borykają się ze zmianami skórnymi, np. przebarwieniami, bliznami. Nakłucia i substancje odżywcze obudzają skórę do odbudowy i regeneracji.

Zabieg sprawdza się nadto nie tylko w przypadku chęci poprawy stanu skóry w obrębie twarzy, ale również w innych partiach na ciele. Polecany jest także do stosowania w okolicach szyi i dekoltu. Oznaki starzenia w tych miejscach są szybko widoczne, dlatego profilaktyka jest bardzo ważna. Mezoterapia igłowa Gdańsk polecana jest jako środek zapobiegawczy, ale też w przypadku pojawienia się zmarszczek i wiotczenia. W obu przypadkach efekty są widoczne zaraz po zabiegu. Zabieg wykonuje się również na dłonie, które narażone są najbardziej na działanie czynników zewnętrznych. Podanie składników odżywczych to ratunek dla ich odwodnionej skóry. Ponadto iniekcja może obejmować podawanie substancji leczniczych, między innymi w przypadku walki z cellulitem i rozstępami. Zabieg mezoterapii igłowej jest bezinwazyjny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *