Do czego służą lasery stomatologiczne?

gabinet denstystyczny

Każdy dentysta używa w swojej pracy odpowiednich narzędzi, by wykonywane przez niego zabiegi były na jak najwyższym poziomie i bez szkody dla pacjenta. Zanik dentysta zdecyduje się na wyrwanie chorego, zaatakowanego przez próchnicę zęba, próbuje o niego walczyć. Teraz tendencje w stomatologii są zupełnie inne niż kiedyś. Zdecydowana większość dentystów walczy o zęby z próchnicą i namawia pacjentów do dbania o higienę jamy ustnej, by uniknąć niepotrzebnych strat w uzębieniu. Na wyposażeniu każdego poważnego gabinetu dentystycznego powinny znaleźć się urządzenia ułatwiające przeprowadzanie zabiegów, na przykład laser stomatologiczny.

Trzeba pamiętać, że laser stomatologiczny to nie tylko urządzenie wielofunkcyjne, ale także bardzo duży wydatek, który mimo wydanych pieniędzy posłuży przez długie lata dzięki wieloletniej gwarancji i świetnej jakości za która odpowiadają najlepsi producenci. Do czego służy laser stomatologiczny? Lasery mają różnorodne zastosowanie w dentystyce, stosuje się je bardzo często do tkanek miękkich, używa się ich w czasie następujących czynności zabiegowych: odsłonięcie kła, podcięcie wędzidełka, wycięcie wędzidełka, plastyka dziąseł, rekonturing dziąseł, usuniecie przerostów dziąsłowych, Lbr – laserowa redukcja bakterii, leczenie opryszczek czy też leczenie aft.

Laser stomatologiczny iLase. Zdjęcie: Biodent

Obecnie praktycznie wszystkie lasery dentystyczne wykorzystują specjalne jednorazowe magnetyczne końcówki, które ułatwiają pracę i sprawiają, że jest ona bardzo sterylna. Lasery stomatologiczne są bardzo łatwe w użyciu i sprawiają, że coraz więcej dentystów wykorzystuje ich konstrukcyjne i stomatologiczne możliwości, by wreszcie dojść do perfekcji. Niektóre lasery są też przeznaczone przede wszystkim do zabiegów stomatologicznym o charakterze chirurgicznym. Trzeba przyznać, że ich lekkość, innowacyjna, uniwersalna i bezprzewodowa konstrukcja pozwala na duże możliwości zabiegowe.

Niektórzy twierdzą, że zabiegi z użyciem lasera są zdecydowanie bezpieczniejsze niż inne dentystyczne narzędzia. Odpowiednio użyty laser jest bardzo ważny w ogólnym i w szczególnym działaniu dentystycznym. Wiele osób uważa, że użycie lasera jest dosyć bolesną czynnością, ale przecież dentyści dysponują dostępnymi żelami czy galaretkami przeciwbólowymi, które sprawiają, że wizyta u dentysty to czysta przyjemność. Warto pamiętać, że każdy laser stomatologiczny to urządzenie być może i małe, ale z ogromną mocą i możliwościami, które można wykorzystać w najbardziej zaskakującym momencie. To dentystyczny hit wśród urządzeń dla stomatologów!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *