Jak wybierać najlepsze żakiety damskie?

żakiety damskie

żakiety damskieIstnieje wiele sytuacji, podczas których kobiety muszą wyglądać elegancko, a zarazem swobodnie. Wówczas bardzo duże znaczenie ma to, co na siebie włożą. W sklepach z ubraniami dostępnych jest mnóstwo różnorodnych elementów garderoby, jednak na szczególną uwagę zasługują żakiety damskie. Są one bardzo popularnym, damskim okryciem wierzchnim, bowiem można je zakładać zarówno na mniejsze, jak też większe okazje. Doskonale łączą się ze spodniami, spódnicami oraz sukienkami i mogą je zakładać kobiety w różnym wieku.

Wiele kobiet ma jednak problem z dobraniem żakietu, ponieważ wybór jest bardzo duży. Warto pamiętać o tym, że to nie kolor, wzór oraz faktura powinny decydować o zakupie żakietu, ale jego odpowiedni krój. Właściwie dobrany model zharmonizuje proporcje, wysmukli sylwetkę każdej kobiety, a także doda parę centymetrów tam, gdzie jest to konieczne. Kobiety mogą swobodnie eksperymentować z fasonami, jednak muszą pamiętać o tym, aby zawsze podkreślać talię, czyli swój największy atut. Najbardziej rozpowszechnione są klasyczne żakiety damskie zapinane na jeden guzik. One doskonale sprawdzają się między innymi w przypadku dziewczyn o sporym biuście. Kobiety, które chcą zamaskować duży brzuch i stworzyć iluzję talii powinny wybierać taliowany żakiet, który będzie im sięgał do bioder. Można zdecydować się na model oryginalny bez guzików albo na klasyczny w mniejszym rozmiarze, który celowo będzie zawsze rozpięty.

Bardzo popularne są też żakiety z baskinką, który idealnie podkreślają biodra oraz modelują talię. Szczególnym typem damskich żakietów są bolerka, które pojawiają się na wybiegach modowych co kilka sezonów. Stanowią one bardzo wygodne okrycie wierzchnie, które idealnie komponuje się z sukienkami oraz innymi kreacjami wieczorowymi. Bolerko określane jest mianem szczupłego żakietu, który kończy się powyżej talii. Może on mieć rękawy, jednak niekoniecznie, dzięki czemu jest on jeszcze bardziej oryginalny.

Początkowo żakiety były męskimi okryciami wierzchnimi, z których korzystali zarówno, na co dzień, jak tez podczas większych uroczystości. Obecnie bardzo często żakiet stanowi dla kobiet górną część garsonki. Można, zatem powiedzieć, że żakiet jest damską marynarką, wzorowaną na modzie męskiej. Żakiety damskie często stanowią alternatywę okrycia wierzchniego w czasie wiosny oraz jesieni. Są one obowiązkowym dodatkiem do stylizacji wieczorowej, a także do sukienek wizytowych. Wiele kobiet zakłada je też, na co dzień do pracy, ponieważ one dodają im elegancji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *