Dlaczego dobrze być tłumaczem

tłumacz chińskiego

Jeżeli stoisz przed wyborem swojej drogi życiowej, ale już wiesz, że pasjonują Cię języki obce, to zastanów się, czy nie spróbować zostać sinologiem. Tłumacz chińskiego, to teraz bardzo dobry zawód, który nie tylko dobrze rokuje finansowo, ale również stałość pracy i mnóstwo dobrych ofert. To dobra propozycja dla wszystkich, którzy chcą mieć pewność, że wybiorą świadomie.

Bycie tłumaczem kojarzy się często tylko i wyłącznie z przekładaniem książek na właściwy język. Na szczęście ten stereotyp odchodzi w zapomnienie i możecie być pewni, że coraz mniej osób kojarzy sinologa właśnie z takim zajęciem. Co prawda tłumacz chińskiego zajmują się przekładami literatury znanych Chińczyków na język polski, ponieważ moda na wschodnią literaturę już dawno zagościła się w Polsce. I być może to również jest przyczyną zainteresowania Polaków językiem chińskim.

tłumacz chińskiegoPo drugie tłumacz chińskiego jest bardzo często potrzebny w biznesie. Coraz więcej przedsiębiorstw otwiera się na rynek wschodni. Jednak głównymi barierami w negocjacjach i prowadzeniu interesów jest właśnie język, a także kultura. Sinolog z całą pewnością nie tylko pomoże dokładnie przetłumaczyć intencje jednej i drugiej strony, ale również zwróci uwagę na aspekty kulturowe, jak np. fakt, że to iż Chińczycy nigdy nie powiedzą „nie” w negocjacjach i będą tłumaczyli swoją decyzję, tym, że coś im się nie podoba. Polacy przygotowani do pertraktacji będą próbowali zmieniać warunki i dążyć do kompromisu. Taka sytuacja może trwać w nieskończoność, ale gdy w pobliżu jest doświadczony tłumacz chińskiego, to na pewno przedsiębiorca dowie się, że otrzymał oficjalną odmowę, a nie zachętę do dalszego negocjowania warunków. Dodatkowo sinolog jest wyposażony w wiedzę biznesową i nawet błahe sprawy, jak rozmieszczenie Chińczyków w pokojach hotelowych może sprawić ogromną trudność dla tego, kto nie zna tematu, a ponadto może skończyć się obrazą partnera w negocjacjach. Tego lepiej uniknąć. I właśnie za tę ogromną wiedzę firmy, które pragną otworzyć się na rynek wschodni płacą ogromne pieniądze.

Jeżeli stoisz przed wyborem drogi życiowej i jeszcze zastanawiasz się, w którą stronę chciałbyś pójść, to zdecydowanie wybierz sinologię. Możesz być pewien, że pracy Ci nie zabraknie, a studia będą pełne ciekawych doświadczeń, wymian studenckich oraz przedmiotów i kursów, które przygotują Cię do odpowiedniego zawodu. Praca w biznesie jest bardzo opłacalna. Pozawala wykazać się na wielu polach, zwłaszcza tym międzynarodowym. Dzięki czemu uda Ci się uzyskać prestiż, dobrą pozycję finansową i ciekawe, pełne wyzwań zadania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *