Dodatkowe opcje w głośnikach przenośnych

Bezprzewodowa transmisja dźwięków już nie wiąże się z drastycznym pogorszeniem odbioru. Współczesna technika pozwala na stworzenie głośników bezprzewodowych, dzięki którym odtwarzane pliki audio mają zadowalającą jakość. Smartfony, tablety i inne urządzenia przenośne w zasadzie wymusiły powstanie tych urządzeń.
Niektóre modele głośników Bluetooth są tak małe, że bez problemu mieszczą się w kieszeni. Oznacza to, że oprócz telefonu, do kieszeni możemy włożyć także głośniki, za pomocą których odtworzymy ulubioną muzykę w każdych warunkach. Inne modele są z kolei wzbogacone różnego rodzaju dodatkowymi funkcjami. Wybór głośników Bluetooth wcale nie jest taki prosty, ponieważ na rynku dostępne są setki różnych zestawów o odmiennych możliwościach i oczywiście cenie.

call-877958_640

Wzmocniona obudowa
Głośniki Bluetooth mogą posiadać wzmocnioną obudowę. Taki sprzęt jest idealny dla osób, które chcą korzystać z niego często, intensywnie, zabierać na wycieczki itd. Wzmocnienie obudowy nie wpływa bardzo znacząco na wagę głośnika i zdecydowanie poprawia jego wytrzymałość.
Zestawy
Na rynku dostępne są także modele głośników, które można łączyć ze sobą tworząc w ten sposób urządzenie o jeszcze większych możliwościach. Głośniki Bluetooth w takim wypadku są sterowane za pomocą aplikacji zainstalowanej np. na telefonie. Idealne rozwiązanie na imprezy, na które ciężko jest zabrać sprzęt większego kalibru.
Pilot
Relaks na kanapie podczas słuchania ulubionej muzyki nie może być przerywany. Specjalnie dla miłośników słodkiego lenistwa stworzono głośniki, które posiadają pilota do zdalnego sterowania. Dzięki temu będziemy mogli zmieniać ustawienia bez konieczności podchodzenia do urządzenia.
Dodatkowe miejsce
Niektóre z głośników Bluetooth posiadają dodatkową pamięć, na której będziemy mogli przechowywać swój zestaw plików audio. Do słuchania muzyki i audiobooków nie potrzeba zatem żadnego dodatkowego urządzenia typu smartfon, czy tablet.
Wyświetlacz LCD
To praktyczny dodatek, na którym wyświetlane są informacje o aktualnie odtwarzanej piosence. Ekran ułatwia też korzystanie z bardziej zaawansowanych funkcji, o ile oczywiście głośnik takowe posiada.
Radio
Możliwość odbioru radia to bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które chcą słuchać radia, jednak ich telefon nie ma takiej możliwości.
Mikrofon
Mikrofon umożliwia korzystanie z telefonu w trybie głośnomówiącym. Bardzo wygodne rozwiązanie dla osób, które często są w trasie.
Zasilanie siecią
Dodatkowa opcja, która umożliwia podłączenie głośników do sieci to idealny sprzęt dla tych, którzy korzystają z głośników w domu- jest to w takim wypadku dużo bardziej ekonomiczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *