Jaka fototapeta do nowoczesnego wnętrza?

tapeta z mostem w nowym yorku

W poszukiwaniu efektownych materiałów wykończeniowych do wnętrz mieszkalnych, warto choć na chwilę skupić swoją uwagę na tapetach i fototapetach. Ten wyjątkowy rodzaj dekoracji ściennej, dzięki wykorzystaniu nowych materiałów i sposobów produkcji, w ostatnich czasach wyraźnie zyskał na atrakcyjności. Nowoczesne fototapety lateksowe, samoprzylepne i niewiarygodnie trwałe fototapety na podkładzie z flizeliny to doskonały sposób na zagospodarowanie całości lub fragmentów ścian w dowolnych z pomieszczeń mieszkalnych, również ścian w kuchniach i łazienkach. Wystarczy wybór jednego z tysięcy dostępnych wzorów, określenie wymiarów fototapety i wybór materiału, z jakiego ma zostać wyprodukowana.

tapeta nowy yorkCiekawym pomysłem na aranżacje nowoczesnego wnętrza może być industrialna fototapeta Nowy Jork lub jakaś unikalna abstrakcja. Pierwszy z wspomnianych produktów, czyli fototapeta z motywem Nowego Jorku to doskonały pomysł na zagospodarowanie jednej ze ścian w mieszkaniu zajmowanym przez młode osoby lub osoby w jakiś sposób związane z USA. Fototapeta Nowy Jork to także ciekawy pomysł na dekorację firmowego biura czy wnętrza agencji turystycznej specjalizującej się w organizowaniu wycieczek do Stanów Zjednoczonych. Drugi ze wspomnianych produktów to fototapety przedstawiające abstrakcje, czyli unikalne zestawienia różnego rodzaju obiektów, figur lub grafik. Tego typu fototapety sprawdzą się w nowocześnie urządzonych wnętrzach, stanowiąc idealne uzupełnienie dla innych, oryginalnych elementów dekoracyjnych tj. obrazy, designerskie meble, fantazyjne rodzaje oświetlenia. Zarówno fototapety z Nowym Jorkiem, jak i fototapety abstrakcyjne, dobrze sprawdzą się we wnętrzach industrialnych. Zwłaszcza te pierwsze ciekawie komponują się z ceglanymi ścianami i surowymi elementami wykończeniowymi, z metalowymi meblami, lampami lub innymi stylowymi dodatkami.

Warto pamiętać, że współcześnie nie ma najmniejszego problemu z dopasowaniem rozmiaru fototapety do wymiarów konkretnej ściany. Skalowanie grafik jest zadaniem stosunkowo łatwym, dzięki czemu każdy może zamówić produkt dostosowany do własnych potrzeb. To idealne rozwiązanie dla kogoś, kto urządza wnętrza wysokich loftów. Fototapeta Nowy Jork lub fototapeta z dowolnie innym motywem pasującym do ogólnego stylu aranżacji tego typu wnętrza, może zostać w prosty sposób dostosowana do wysokości każdego pomieszczenia. Dzięki temu, przy pomocy fototapety możemy ozdobić całą powierzchnię ściany, a nie jedynie jej fragment. Decydując się na tego typu rozwiązanie odpada również konieczność docinania fototapety, co przyspiesza jej montaż.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *