Szafy nowoczesne – narożne, wnękowe i na wymiar

szafy

Szafy nowoczesne stanowią odpowiedź dla klasycznych modeli lub dawnych armarii, czyli skrzyń na odzież. Ich bogata różnorodność sprawia, że z jej zakupem nie powinien mieć problemu nawet najbardziej wybredny klient. Dotyczy to zarówno kwestii praktycznej, jak i estetycznej.

Szafy nowoczesne można spotkać w wielu wydaniach. Do mało ustawnych, niewielkich pomieszczeń idealnie sprawdzą się modele narożne, które z uwagi na swój uniwersalny kształt, doskonale wkomponują się w każdy narożnik pokoju. Ich dodatkową zaletą jest ogromna pojemność, pozwalająca na przechowywanie nieprawdopodobnej ilości domowego wyposażenia. Należy zauważyć, że jej wnętrze nie tylko pozwala na magazynowanie ubrań, ale również obuwia, bielizny czy książek. Inny model szafy nowoczesnej to typ wnękowy, cieszący się największą popularnością w przedpokojach. Z uwagi na dość dużą gabarytowo wnękę, możliwe jest zaprojektowanie minigarderoby, a w niektórych przypadkach nawet składziku gospodarczego. Przy odpowiednim zagospodarowaniu dostępnej przestrzeni i przeanalizowaniu sprzętów, jakie chcielibyśmy w niej umieścić, przechowywanie deski do prasowania, odkurzacza, mopa do podłóg czy suszarki może być prostsze nić kiedykolwiek. Wnękowa szafa nowoczesna, w szczególności upodobała sobie ubogie w metraż mieszkania blokowe. Na przełomie ostatnich sezonów równie dużą popularnością cieszą się szafy metalowe, niezwykle surowe w swym wyglądzie, designem nawiązujące do dawnych szafek na robocze ubrania.

szafy
Nowoczesna szafa w wysokim połysku

Z kolei w mieszkaniach z poddaszem największą sławą zyskały szafy nowoczesne wykonane na wymiar, w których poszczególne skrzydła drzwiowe są dopasowane do wymiarów skosu. W zależności od osobistych preferencji, mogą być przesuwane, jak również montowane na zawiasach. Tego rodzaju rozwiązanie jest niezwykle interesujące w szczególności wtedy, gdy skosy sięgają samej podłogi i zaaranżowanie jakiegokolwiek kącika wypoczynkowego czy wstawienie łóżka z wezgłowiem stałoby się technicznie niemożliwe. Ustawienie szaf w tego typu mało ustawnych miejscach sprawia, że idealnie wykorzystujemy każdy, nawet najmniejszy centymetr posiadanej powierzchni. Aby jednak użytkowanie takiej szafy było praktyczne i funkcjonalne, konieczne jest dokładne przeanalizowanie jej wnętrza. Dlatego szczególnie polecane są wszelkiego rodzaju wysuwane szuflady czy pojemniki na kółkach, które ułatwiają jej codzienne korzystanie. W sytuacji, gdy dysponujemy mało oświetlonym poddaszem, wówczas szafę nowoczesną na wymiar warto wzbogacić o jasny kolor frontów oraz rozświetlające przestrzeń lustra na drzwiach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *