Halloween dla dzieci – jak urządzić?

gadżety na halloween

W Polsce nie ma zwyczaju organizowania zabaw z okazji halloween. Zazwyczaj unikaliśmy tego święta, uznając je za zbyt rażące nasze obyczaje. Dziś, w dobie globalizacji, coraz więcej dorosłych decyduje się na stworzenie przyjemnej imprezy dla swoich pociech.

I choć impreza ta zazwyczaj nie łączy się z chodzeniem po domach i wykrzykiwaniem „Cukierek czy psikus!”, to jednak często organizowana jest w duchu halloween. Nie brakuje ozdób, które mogą mrozić krew w żyłach, a także ciekawych gadżetów na halloween odpowiednich do tego wydarzenia. Jak jednak urządzić imprezę dla dzieci, aby nie tylko nie nudziły się, ale również nie przestraszyły i nie zniechęciły do tej okazji?

Strach kontrolowany

gadżety na halloweenDzieci zazwyczaj lubią się bać – nie bez powodu istnieje kilkanaście programów dla najmłodszych, w których opowiadane są straszne historie. Jednocześnie jednak nie ma co powiększać poczucia lęku, dlatego też gadżety na halloween powinny być stosownie wybrane. To, co spodoba się nastolatkom, z pewnością nie będzie odpowiednie dla najmłodszych, dlatego lepiej darować sobie rozmaite wyskakujące znienacka szkielety. Trzeba pamiętać, że dzieci mają inną wrażliwość, a takie niespodzianki można zastąpić po prostu straszną opowieścią z ust kogoś dorosłego.

Dla dzieci, czyli na wesoło

Istotne jest również to, aby gadżety na halloween dobrane były stosownie do upodobań dzieci. Najpewniej większość z nich ucieszy się z balonów, nawet jeśli będą one czarne – ale ozdobione jasnym, strasznym nadrukiem. Dobrym wyborem może być użycie materiałów fluorescencyjnych, które po zgaszeniu światła wprowadzą niesamowitą atmosferę do pokoju, w którym organizowana jest impreza. Nie ma co jednak przesadzać z czernią: czarne serwetki lepiej zastąpić np. pomarańczowymi, a straszne czaszki uśmiechniętymi, samodzielnie wydrążonymi dyniami.

Stół dla dzieci

Dzieci uwielbiają słodkości, a przepisów na ciasteczka związane z halloween jest w sieci pełno. Do nich warto dodać takie gadżety na halloween, które będą bawić, a jednocześnie staną się praktyczne. Mogą to być choćby słomki dobrane tematycznie do imprezy, jak również np. kolorowe, błyszczące konfetti w formie malutkich nietoperzy czy szczerzących się dyń. Oczywiście, takie gadżety dobrze jest też dobrać do wieku dzieci – jeśli na imprezie będą młodsze pociechy, to należy uważać z małymi elementami, aby nie zostały połknięte. Nieco starsze dzieci na pewno ucieszą się z gadżetów na halloween w formie rozciągniętej między talerzami, sztucznej pajęczyny z malutkimi imitacjami pająków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *