Jak kupować buty w sklepach internetowych?

sklep internetowy obuwie

Wielokrotnie jest tak, że w poszukiwaniu wymarzonych butów trafiamy na sklepy niestacjonarne. Idealnie dopasowane do naszych oczekiwań, w dodatku w bogatych wariantach kolorystycznych. Jest jednak pewne „ale” – obawiamy się robić zakupy w sklepach internetowych z obuwiem. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że zakupiony towar może być daleki od naszych oczekiwań, za mały lub za duży. Te obawy jednak nie powinny nas wstrzymywać od zakupów w sieci, gdyż przy znajomości kilku podstawowych zasad szybko przekonamy się, jakimi zasadami kierować się przy zakupie spełniającego nasze oczekiwania obuwia.

W pierwszej kolejności najważniejszą rzeczą są wymiary. Sklep internetowy z obuwiem nie daje możliwości swobodnego przymierzenia wybranego modelu, dlatego naszym obowiązkiem jest dokładne zmierzenie stopy. Nigdy nie powinniśmy kierować się noszonym rozmiarem obuwia, ponieważ każda firma może posiadać różnice w rozmiarówkach. Aby dopasować idealne buty, należysklep internetowy obuwie zmierzyć długość wewnętrzną wkładki oraz szerokość stopy, która w poszczególnych porach dnia nieznacznie zmienia swoją wielkość. Dlatego warto poprosić sprzedawcę, aby zmierzyć obuwie w najszerszym miejscu wkładki. W dalszej kolejności należy zmierzyć stopę. W tym celu bosą nogę ustawiamy na czystej kartce papieru i obrysowujemy ją długopisem, przy okazji mierząc długość od czubka największego palca, aż do końca pięty. Do uzyskanego wyniku dodajemy 1 cm, dzięki czemu zyskujemy wiedzę na temat idealnie dobranego pod kątem rozmiarowym modelu buta.

Sklep internetowy z obuwiem może posługiwać się różnymi oznaczeniami. Numeracja europejska klasyfikuje się na trzy kategorie:
– metryczną, która nie wymaga przeliczników, gdzie 1 cm odpowiada 1 numerowi,
– szychtową, która cieszy się największą popularnością, np. 37,38,39,
– calową, gdzie 1/3 cala odpowiada jednemu numerowi

Nasza numeracja często wykorzystuje połówki rozmiaru, co jest niewątpliwie bardzo przydatną sprawą, gdyż wtedy dobór idealnie pasujących do stopy butów, nie okazuje się żadną kłopotliwą trudnością. W szczególności jest to istotne, gdy poszukujemy obuwia trekkingowego, sportowego czy szpilek.

Robiąc zakupy w sklepie internetowym z obuwiem powinniśmy wiedzieć, że każdy model obuwia charakteryzuje się inną specyfikacją. W przypadku klapek, sandałów czy japonek musimy mieć na uwadze, aby idealnie przylegały do stopy. Jakikolwiek rozmiarowy zapas w ich przypadku nie jest potrzebny. Inaczej sytuacja przedstawia się w przypadku balerinek czy czółenek, które powinny być nieco większe od naszej stopy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *