Jak wybierać sukienki na co dzień?

sukienki na co dzień

Wiele kobiet chciałoby zrezygnować na co dzień ze spodni, które bywają bardzo niewygodne, a zainwestować w sukienki. Niestety problemem jest nie brak sukienek w sklepach, a trudności w doborze idealnej garderoby na codzienne okazje. O wiele łatwiej bowiem jest wybrać sukienkę na specjalny cel czy konkretne wyjście aniżeli taką, którą można nosić codziennie.

Trudności te powodują, że sukienki na co dzień nadal nie są zbyt popularne wśród kobiet. Wielość rozmaitych wzorów i krojów również nie pomaga, bo według wielu kobiet trudno jest zachować równowagę między tym, co wygląda elegancko, a tym, co można nosić np. do pracy, bez zbytniego strojenia się. Sprawdźmy zatem, na co zwrócić uwagę, wybierając codzienne sukienki.

Przede wszystkim materiał

Istotne jest to, aby nie inwestować w materiał typowy dla sukienek na specjalne okazje. Z tego powodu odpada raczej tafta czy satyna, ale świetnie sprawdzą się sukienki dzianinowe. W przypadku, gdy zależy nam na sukience zakładanej raczej na spacery czy wyjścia do sklepu, dobrze sprawdzić mogą się materiały dresowe; dresowe sukienki na co dzień zachwycają również wielością rozmaitych krojów i wzorów. Na lato dobrym wyborem może być bawełna i len – ten drugi jest niezwykle wytrzymały, a przy tym można znaleźć takie sukienki, które prezentują się dostatecznie elegancko do pracowego dress code’u. Zimą z kolei wybierać można spośród rozmaitych sukienek wełnianych, które są bardzo ciepłe, a przy odpowiednich rajstopach wcale nie powodują silnego poczucia chłodu.

sukienki na co dzień

Jaki krój?

Krój zawsze jest czymś, z czym kobiety mają najwięcej problemów. Po pierwsze warto stwierdzić, na jakie okazje potrzebna jest nam sukienka na co dzień. Jeśli ma to być sukienka do pracy, to dobrze, aby sięgała przynajmniej do kolana – będzie wtedy bardziej elegancka i odpowiednia do pojawienia się w biurze. Jeśli jednak firma nie prowadzi wyraźnej polityki co do ubrań albo pracujemy bez kontaktu z klientem, sprawdzi się również dłuższą sukienka w formie maxi czy też krótsza – nie powinna być jednak zbyt krótka ani nie powinna się podwijać, bo będzie nam niewygodnie. Dekolt również warto dostosować do sytuacji, w której będziemy sukienkę nosić. Dobrym wyborem mogą być sukienki na co dzień w stylu oversize, które sprawdzą się w zasadzie zawsze.

Jak widać, nie tak trudno jest dobrać sukienki na co dzień, jeśli tylko wiemy, czego poszukujemy oraz w jakich sytuacjach sukienka się sprawdzi. Aby nie przepłacać, dobrze jest śledzić wyprzedaże, na których bez problemu znajdziemy wiele przecenionych modeli o ciekawym kroju czy odpowiednich rozmiarach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *