Jaka gitara dla początkującego muzyka?

lekcje gitary poznań

Gdy rodzi się w nas poczucie nauki na gitarze, często pojawia się również wątpliwość, jaki instrument będzie najbardziej odpowiedni na początek. Trudno znaleźć jednoznaczną odpowiedź na to pytanie, gdyż opinii jest tak wiele, ilu ludzi, którzy je wygłaszają. Generalnie na muzycznym rynku możemy wyróżnić gitarę klasyczną, akustyczną, basową oraz elektryczną. To oczywiście najbardziej ogólny podział, ponieważ moglibyśmy rozróżnić jeszcze więcej modeli. Każda gitara może być również podzielona z uwagi na ilość strun. Wyróżnić możemy instrumenty 6-strunowe i 12-strunowe, podczas gdy gitara basowa może mieć od 4-ech do 5-iu strun.

Rozpoczynając lekcje gitary w Poznaniu, warto na początek zdecydować się na model klasyczny. Po pierwsze, struny takiego instrumentu są nylonowe, dzięki czemu zapewniają miękkość, czego nie można byłoby powiedzieć o gitarach akustycznych, choć wiele osób jest zakochanych w jej dźwiękach. Wyraziste, metaliczne, choć nieco dźwięczące. Gitara klasyczna wydaje zupełnie inne dźwięki, bardziej ciepłe i subtelne.

lekcje gitary poznań
Lekcje gitary – Poznań

Gitara akustyczna, choć wydaje inne brzmienie to jednak jej metalowe, twarde struny mogą skutecznie odpychać od siebie początkującego muzyka. Najlepiej o tym fakcie przekonały się osoby, które jako swój pierwszy instrument wybrały właśnie gitarę akustyczną. Pewnie do dziś pamiętają dolegliwości bólowe palców, które skutecznie zniechęcały im kontynuację nauki. Warto jednak podkreślić, że na początku nawet na nylonowych strunach będą piekły palce. Jest to okres, który trzeba przetrwać, przy systematycznym ćwiczeniu dłonie szybko się przyzwyczają.

Dlaczego jeszcze warto wybrać gitarę klasyczną? Drugi powód jest taki, że ten model instrumentu charakteryzuje się szerszym gryfem, dzięki czemu łatwiejsze staje się prawidłowe ustawienie palców. W efekcie lekcje gitary w Poznaniu przebiegają w bardziej przyjemnej atmosferze. Akordy gitarowe wydają lepsze brzmienie, a to tylko dlatego, że lewa dłoń jest odpowiednio przygotowana do przyjmowania właśnie takiej postawy. W początkowej fazie nauki szerszy gryf może przysporzyć początkującym nieco trudności, w szczególności tym uczniom, które mają krótkie palce. Na pocieszenie jednak warto dodać, że jest to przejściowy stan i z upływem czasu całkowicie przestanie nam przeszkadzać. Co jeszcze wpływa na atrakcyjność gitary klasycznej? Z pewnością lekkość, poręczność, dzięki czemu można bez problemu zabrać ją nie tylko na lekcje gitary w Poznaniu, ale również w każdą inną wyprawę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *