Możliwości, jakie daje filmowanie z powietrza

filmowanie z powietrza

Żyjemy w czasach, w których coraz większym zainteresowaniem cieszą się różnego rodzaju eventy i wydarzenia kulturalne na świeżym powietrzu. Podczas tego typu imprez ludzie mogą w ciekawy sposób spędzić czas. Przy okazji tego rodzaju imprezy mogą służyć także temu, by pogłębiać wiedzę o danym regionie lub na przykład by promować jakieś artykuły czy produkty. Bardzo często zdarza się, że cykliczne imprezy stają się niejako wizytówką danej marki i są kojarzone z konkretnym producentem, na przykład napojów. Poza tym często też jest tak, że dana impreza, która jest organizowana co roku, niemal na stałe wpisuje się już w kalendarz imprez danego miasta. Tak dzieje się w przypadku słynnych swego czasu imprez rozgrywanych w Sudetach, których uczestnicy zjeżdżali z tras narciarskich na pojazdach wykonanych własnoręcznie. Tego typu wydarzeń w Polsce jest w dzisiejszych czasach bardzo dużo. Łączy je jednak jedno. Oprócz tego, że stają się okazją do spędzenia wolnego czasu dla wielu ludzi, są to także duże wydarzenia medialne. A te nie mogłyby obejść się bez filmowania z powietrza.

filmowanie z powietrzaTrzeba przyznać, że wraz z rozwojem nowych technologii takie filmowanie z powietrza jest coraz bardziej popularne. Niegdyś, aby móc filmować z góry grupę osób, konieczne było korzystanie ze specjalistycznego sprzętu. Potrzebne były specjalne dźwigi, wysięgniki, na których mógł stać operator kamery. Nie trzeba nikogo przekonywać, że podczas kręcenia ujęć z góry operator był w dość niekomfortowej sytuacji. Można oczywiście było korzystać z pomocy helikopterów, ale takie rozwiązanie było bardzo drogie, co sprawiało, że z filmowania z powietrza korzystano tylko w naprawdę uzasadnionych sytuacjach. Obecnie, dzięki bardzo łatwemu dostępowi do zdalnie sterowanych urządzeń wyposażonych w niewielką kamerkę, filmowanie z powietrza nikogo już nie dziwi i jest chyba nieodłącznym elementem każdej imprezy masowej.

Nie można się temu specjalnie dziwić. W końcu trzeba zauważyć, że dzięki filmowaniu z powietrza można w pełni oddać cały ogrom imprezy. Przede wszystkim dzięki ujęciom z góry można pokazać, na jak obszernym terenie odbywa się dana impreza. Takie efekty nie będą możliwe jak chodzi o ujęcia kręcone z ziemi. Ponadto filmowanie z powietrza pozwala także pokazać, jak wielu ludzi bierze udział w danej imprezie. Często w trakcie najbardziej znanych festiwali mówi się o kilkunastu a nawet kilkudziesięciu tysiącach. Tylko ujęcia kręcone z góry mogą w pełni oddać tę liczbę, pomóc widzom wyobrazić sobie tak dużą liczbę uczestników danej imprezy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *