Niezwykłe bum bum rurki

bum bum rurki

Na rynku muzycznych zabawek dla dzieci zapanowała prawdziwa rewolucja, kiedy pojawiły się Bum bum rurki. Nazwa ta niewiele może mówić osobie, która do tej pory nie miała z nimi styczności, zapewne budzi też niezbyt poważne skojarzenia – ot, jakaś kolejna zabawka dzięki której dziecko może zrobić trochę hałasu, podenerwować rodziców, a następnie rzucić ją w kąt. Nic bardziej mylnego. Bum bum rurki to rodzaj instrumentu muzycznego, który mimo sympatycznego i kolorowego wyglądu może służyć jako podstawa muzycznej edukacji każdego dziecka.

Czym właściwie są Bum Bum Rurki?

Oryginalną nazwą tego produktu są Boomwhackers. Mają one postać kolorowych i lekkich rurek, czy też tub, których uderzenie (jedną rurką o drugą, albo rurką w dowolny przedmiot) wydobywa z nich dźwięk. Można na nich także grać uderzając w nie pałeczkami. Bardzo prosta, atrakcyjna budowa i jeszcze prostsze zasady używania sprawiają, że nawet najmłodsze dziecko może się nimi zainteresować i dzięki nim zostanie wprowadzone w świat muzyki i regularnych dźwięków. To jednak nie tylko zabawa dla maluchów, przedszkolaków. Bum Bum Rurki występują w kilku różnych wersjach, dostępne są w rozmaitych zestawach w zależności od stopnia rozwoju i zaawansowania dziecka (lub dorosłego). To zabawka, która dzięki odpowiednim uzupełnieniom rośnie razem z dzieckiem i zyskuje coraz to nowe funkcje (dźwięki, brzmienia). Bum Bum Rurkami bawią się dzieci w domach, ale jest to też coraz popularniejszy sposób na animację dzieci przez pedagogów, nauczycieli, a także sposób na rozruszanie publiczności przez artystów (muzyków, showmanów, komików, aktorów). Rurki zyskały już wiele różnych nagród w Polsce i w świecie, jako bardzo ciekawa i wysoce przydatna zabawka edukacyjna.
Na czym polega zabawa Bum Bum Rurkami?

Zasady używania Bum Bum Rurek są banalnie proste, dzięki czemu niezwykle szybko wprowadzają one każdą zainteresowaną osobę w świat muzyki, dostarczając przy tym jednocześnie wiele zabawy. Każda z rurek ma inny kolor, który odpowiada danemu dźwiękowi. Nie trzeba więc znać nut, by na nich grać – wystarczy kierować się barwami. Niepotrzebne są pięciolinie, ósemki czy klucze wiolinowe, zamiast tego stosowane są zapisy sekwencji barw.
Bum Bum Rurki z powodzeniem stosowane są podczas zajęć szkolnych, na lekcjach muzyki nie tylko dla najmłodszych. Polecane są jako pierwszy kontakt dzieci z muzyką, bo o ile nuty są mało intuicyjne dla większości z nich, to jednak kolory rozpoznaje większość, a połączenie kolorów z dźwiękami dodatkowo wpływa na korzystne stymulowanie zmysłów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *