Meble barowe w naszych mieszkaniach

meble barowe

meble baroweMeble barowe – niegdyś obecne tylko w miejscach zgodnych z ich nazwą, a współcześnie wielu z nas posiada je w domach lub mieszkaniach. Sprawdzają się w aneksach kuchennych oraz wysokich ladach i blatach kuchennych. Dlaczego są coraz bardziej popularne?

Niegdyś meble barowe kojarzyły nam się przede wszystkim z lokalami rozrywkowymi, do których udawaliśmy się w wolne wieczory. Dziś, prócz tych miejsc, coraz częściej pojawiają się również w domach mieszkaniach, zwłaszcza tam, gdzie stawia się na luźny styl. Szczególnie charakterystyczne są dla wszystkich mieszkań osób samotnych, prowadzących rozrywkowy styl życia, zwłaszcza w przypadku mężczyzn. Jak jednak kupować tego rodzaju meble, nie mają doświadczenia – czy to przy otwieraniu własnego baru, czy tez przy tworzeniu baru we własnym domu?

Przede wszystkim musimy się zastanowić, jakiemu celowi służy dany bar. Jeśli chcemy kupić meble barowe do mieszkania, to gotowych mamy wiele rozwiązań, które oferują nam firmy zajmujące się wykonywaniem mebli dla osób prywatnych. Często jest to po prostu bar z odpowiednim podświetleniem, zamontowanym miejscem na lodówkę. Bar taki przyjmuje formę długiego blatu, może mieć otwory np. na kratkę oczyszczającą znajdująca się pod miejscem na krany do beczek z piwem. Oczywiście, jest to forma rozbudowana – często bar to tylko blat z odpowiednimi półeczkami oraz krzesła w komplecie.

Jeśli naszym celem jest znalezienie mebli barowych do naszej nowej restauracji czy baru, musimy pomyśleć o funkcjonalności. Inaczej będą wyglądały meble w barze, a inaczej w lokalu, który ma służyć również do wydawania posiłków. Większość firm, które dostarczają na zamówienie meble do barów, posiada konkretną ofertę mebli tego rodzaju, obejmującą nie tylko blat i bary, ale również rozmaite siedziska oraz dodatki, które sprawiają, że bar staje się naprawdę w pełni funkcjonalny.

Dobrym pomysłem przy niestandardowej przestrzeni oraz nietypowych pomysłach jest znalezienie wykonawcy, który na nasze zamówienie wykona odpowiedni projekt wraz z wycięciem oraz zamontowaniem mebli barowych. Takie rozwiązania sprawdzają się przede wszystkim we wnętrzach, gdzie przestrzeń ma być zaplanowana w sposób nietypowy, jednocześnie jednak należy pamiętać, że – choć dobrze dopasowane – bywają również o wiele bardziej kosztowniejsze, ponieważ płacimy nie tylko za koszt wykonania projektu, ale również za materiały, wykonanie oraz montaż.

Zanim zdecydujemy się na konkretne meble barowe, powinniśmy się zastanowić nad ich wyglądem oraz przeznaczeniem, zwłaszcza jeśli chodzi o krzesła barowe. Jest ich ogromny wybór, dlatego nie warto się ograniczać i dobrze jest dobierać zarówno model, jak i materiał, który będzie nam odpowiadał. Do naszej dyspozycji są klasyczne taborety, stołki obrotowe, jak również nowoczesne krzesła o regulowanej wysokości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *