Monitoring w gospodarstwie rolnym?

Czas zbiorów to jednocześnie liczenie przyszłych zysków, jak i poniesionych w ciągu roku wydatków zawiązanych z funkcjonowaniem całego gospodarstwa. Odbywająca się intensywna eksploatacja (nie tylko w okresie żniw) maszyn rolniczych często potęguje końcowe koszty zanim zdoła się wyjść na przysłowiową prostą. Polska pogoda również tutaj nie pomaga, zmieniające się praktycznie z minuty na minutę warunki atmosferyczne potrafią w ciągu jednego dnia spowodować wielotysięczne straty. Skutkiem tych wszystkich czynników jest szukanie przez rolników różnorodnych oszczędności, które pozwolą na utrzymanie wydajnego poziomu funkcjonowania ich gospodarki z jednoczesnym zapewnieniem, że portfel nie będzie chudł w szybkim tempie.
monitoring maszyn rolniczychJednym z nowoczesnych oraz coraz bardziej popularnych rozwiązań pozwalających połączyć długofalową oszczędność oraz funkcjonalność jest monitoring maszyn rolniczych. Dzięki zamontowaniu lokalizatora GPS w dowolnego rodzaju maszynie, gospodarz zawsze wie gdzie znajduje się jego sprzęt oraz pracownicy. Daje to szerokie pole do manewru, ponieważ zebrane dane pozwalają między innymi na pełniejsze oszacowanie aktualnego, efektywnego czasu pracy, rzeczywistego zużycia paliwa oraz wielu innych czynników przekładających się na rentowność gospodarki. W efekcie ryzyko nadużyć lub strat poniesionych przez niekompetencję pracowników znacznie maleje.
Monitoring maszyn rolniczych nie jest już traktowany jako nowość technologiczna, której potencjał można wykorzystać. Staje się on integralnym dopełnieniem w przestrzeni coraz większej ilości polskich gospodarstw. Rolnicy do zakupu motywowani są nie tylko przyszłymi oszczędnościami, ale również znacznym skokiem w efektywności wykonywanej pracy. Świadomość posiadania pełnej kontroli nad swoją gospodarką działa dodatnio na wymiar i jakość pracy – pozwalając zmaksymalizować możliwości każdego pojazdu.
W przypadku posiadania dużej gospodarki monitoring maszyn rolniczych jest praktycznie niezastąpiony. Aktualne systemy pozwalają na śledzenie w czasie rzeczywistym położenia wszystkich maszyn, co ułatwia kontakt w przypadku zaistnienia każdej ewentualności. Jeżdżenie z punktu do punktu przestaje być konieczne, gdy na ekranie monitora lub nawet telefonu posiada się dokładny przekrój swojego gospodarstwa z lokalizacją każdej maszyny.
Monitoring maszyn rolniczych to nowoczesna, sprawdzona oraz co najważniejsza wydajna inwestycja, która bardzo szybko się zwraca zarówno w krótko jak i długofalowym rozrachunku. Po tegorocznych zbiorach warto się zastanowić, czy zainwestowanie w tego rodzaju rozwiązania nie wyjdzie nam bardzo na plus w przyszłym roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *